Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pracownia sztuki kulinarnej „art cafe”

Filtr
 • Tarnów, znów ma głos!

  Po wakacyjnej przerwie przyszedł czas na II edycję Konkursu wokalnego "Tarnów ma głos".

  Fundacja Pracownia Kreatywna i Pałac Młodzieży są organizatorami Konkursu Wokalnego „Tarnów ma głos” w Amfiteatrze przy ul. Kopernika 4 w Tarnowie. Trwają zapisy  dla uczniów szkół średnich. W I edycji zgłosiło się ponad 60 uczniów podstawówek, przedszkoli i placówek oświatowych. Zapisy i zapytania realizujemy na platformie kontaktowej tarnowmaglos.pl Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i Formularzem Zgłoszeniowym. Zapisów może dokonać dyrektor i/lub nauczyciel,  rodzic/opiekun lub  pełnoletni uczeń/uczennica. Uczniowie mogą reprezentować szkołę, pracownię wokalną, placówkę oświatową i/lub wsparcia dziennego lub zgłosić się indywidualnie. W tym celu należy pobrać i wypełnić formularz na stronie tarnowmaglos.pl Dotąd zgłosiło się kilkunastu kandydatów w kategorii wiekowej: uczniowie szkół średnich. Czekamy na utalentowaną młodzież. Forma wykonania utworu -  półplayback oznacza, że muzyka jest odtwarzana, a wokal jest na żywo. W tym celu prosimy o wpisanie jaki utwór będzie wykonywany, czy wykonawca prosi organizatorów o zapewnienie muzyki, czy korzysta z własnego podkładu muzycznego i wobec tego czy dostarczy go do organizatorów. Ponadto zapewniamy zrealizowanie próby w Pałacu, w tym celu należy kontaktować się z Małgorzatą Boruch t: 502246237. Dla Laureatów I, II i III miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe. Na koncerty „Tarnów ma głos” wstęp jest wolny i odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Romana Ciepieli.  Serdecznie zapraszamy szkoły, rodziny i przyjaciół wokalistów. 

 •  Jesień z planszówkami

  Już w najbliższą sobotę – 14.09.2019, w godzinach 11.00 – 14.00 spotkamy się na Planszowisku. Wrześniowe spotkanie inauguruje szóstą edycję pałacowych spotkań z grami planszowymi, bitewnymi i strategicznymi. Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić wolny czas – przyjdź do Pałacu Młodzieży!

  Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację.

  Gry udostępniamy bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy wielbicieli planszówek w każdym wieku.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

   

 • Wybory do Rady Rodziców Pałacu Młodzieży

  Informujemy Państwa, że zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbędzie się w 3 października 2018 r o godz. 18:30 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży ul. Piłsudskiego 24 (parter).

  Przedstawione zostanie sprawozdanie z działalności Rady Rodziców kadencji 2017/2018, rozliczenie środków finansowych wydatkowanych w poprzednim roku szkolnym oraz zostaną przeprowadzone wybory do Rady Rodziców kadencji 2018/2019.

 • III miejsce juniorów młodszych tarnowskiego Pałacu Młodzieży w XIV Ogólnopolskim Memoriale Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

  Podczas ostatniego weekendu  / 23 – 24 września 2017r./ odbył  się  XIV  Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w kategorii juniorów młodszych i oldbojów.

  W turnieju juniorów młodszych wzięło udział 6 drużyn: SPR Stal Mielec, UKS Juvenia MOS Rzeszów, UKS Wiertmet Libusza, MOSiR Bochnia, SPR Wisła Sandomierz i  drużyna gospodarzy turnieju MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Turniej, który odbył się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej rozgrywany był systemem każdy  z każdym.

  Zespół MKS PM MPEC Tarnów, który oparty jest na młodszym roczniku 2002  prowadzony przez trenera Marcina Janasa w I dniu turnieju wygrał wszystkie trzy mecze z UKS Juvenią MOS Rzeszów, MOSiR Bochnia i SPR Stal Mielec, natomiast w niedzielę po zaciętych meczach i wyrównanej walce  po rzutach karnych przegrał z UKS Wiertmet Libuszą oraz dwoma bramkami z SPR Wisłą Sandomierz. Najlepszym zawodnikiem turnieju w plebiscycie trenerów i organizatorów wybrano tarnowskiego zawodnika Oskara Klamrzyńskiego.

 • Sezon na planszówki rozpoczęty!

  Wrześniowe „Planszowisko” zainaugurowało czwarty sezon pałacowych spotkań z grami planszowymi, strategicznymi i bitewnymi. Projekt jest dedykowany graczom w każdym wieku.

  Planszówki posiadają walory edukacyjne, integracyjne i towarzyskie. Uczą pracy w grupie i podziału zadań, ćwiczą pamięć, promują zdrową rywalizację, rozwijają inteligencję i są fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Spotkania są cykliczne i odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca, w godz. 11.00 – 14.00.

 • PLANSZOWISKO -  Wracamy i gramy!

  Już w najbliższą sobotę – 9.09.2017, w godzinach 11.00 – 14.00 serdecznie zapraszamy do Pałacu Młodzieży w Tarnowie na Planszowisko. Wrześniowe spotkanie inauguruje czwartą już edycję projektu poświęconego grom planszowym, strategicznym i bitewnym.

  Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację. Będzie też niespodzianka od firmy REBEL.

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Marzycielska Poczta w Tarnowie już po raz piąty

  Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu Pałacu Młodzieży w Tarnowie włączyli się już po raz czwarty w działania Fundacji Dobry Uczynek poprzez przygotowanie V Akcji Pisania Listów do Chorych Dzieci „Marzycielska Poczta”. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek oraz rysunków do ciężko chorych dzieci.
  W związku z tym serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w naszą akcję, która odbędzie się 18 października 2016 w godzinach 9-13 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zapraszamy osoby indywidualne jak również całe grupy z Opiekunami. Niech chore dzieci zostaną zasypane górą listów, rysunków i pozytywnych myśli od swoich tarnowskich kolegów i koleżanek.

  Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer 14 622 03 85 – Sekretariat PM, wraz z podaniem liczby osób oraz godziny przybycia.

  UWAGI: Prosimy o zrozumienie jeżeli grupa nie będzie mogła być przyjęta na proponowaną przez Państwa godzinę, ponieważ sala mieści jednorazowo około 60 osób. W takiej sytuacji skontaktujemy się z Państwem i zaproponujemy inną godzinę.
  Prosimy o punktualne przybycie z grupą.
  W razie rezygnacji z udziału w akcji również prosimy o kontakt telefoniczny.

 • I miejsce szczypiornistek MKS PMMPEC Tarnów na turnieju w Łukowie

  W dniach 16-18.09.2016 r. drużyna juniorek młodszych MKS PM MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka uczestniczyła w XVI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Łukovia Cup” w Łukowie, gdzie zajęła I miejsce.
  W turnieju uczestniczyło 6 zespołów. Grano system każdy z każdym. Drużyna MKS-u zwyciężyła we wszystkich meczach pokonując kolejno: Siemiatycze 22:16 (12:8); Kadrę Mazowsza II 29:16 (12:11); Kadrę Mazowsza I 27:22 (13:9); Łukovię Łuków 27:21 (18:11); oraz ROKIS Radzymin 28:24 (14:10).
  Królową strzelczyń została zawodniczka z Tarnowa Wiktoria Kostuch, a do najlepszej siódemki turnieju zostały wybrane dwie inne tarnowianki Aleksandra Ochońska i Weronika Skrzypek.
  Zespół MKS PM MPEC Tarnów wystąpił w następującym składzie:
  Bramkarki : Sylwia Rybka, Aleksandra Suszczyńska. Zawodniczki i zdobyte bramki: Kostuch Wiktoria (50),Ochońska Aleksadra (35), Baut Oliwia (6),Chrobak Weronika (5),Skrzypek Weronika (10),Jachym Oliwia (14),Brożek Gabriela (1),Kucajda Katarzyna (10).

 • Otwarte konsultacje dla rodziców i zainteresowanych wolontariatem

  W czasie trwania VI Tygodnia Wychowania  w Tarnowie,  Pracownia Relaksacyjno – Terapeutyczna  w Pałacu Młodzieży  prowadzi   otwarte spotkanie   dla zainteresowanych tematem  Pedagogika lecznicza i organizacja  wolnego czasu dla dzieci ze specyficznymi potrzebami rozwojowymi

  Zapraszamy  15 września 20126 godzina 14.00 – 16.00  Pałac Młodzieży  ul. Piłsudskiego 24  /parter, sala 18 i 16  W ramach  spotkania  odbywać się będą konsultacje indywidualne dla rodziców.

  „(..)  w naszych działaniach   pedagogika lecznicza jest   formą organizującą czasu wolny  dla osób potrzebujących  wsparcia  w obszarach, edukacyjnych, kulturowych i społecznych. Obejmuje działaniem dzieci i młodzież  potrzebującą pomocy  w czasie  choroby i  niepełnej sprawności. Podejmowane  przez nas  metody terapeutyczne dają  możliwość podnoszenia jakości życia dziecka i organizacji  jego sił do walki z chorobą. Zajęcia relaksacyjno – terapeutyczne  organizują  czas i miejsce do działania w życiu społecznym, integrują w działaniu. Formy realizowane są  poprzez elementy arteterapii, polisensoryki, nauczanie funkcjonalne i działania interdyscyplinarne.

  Na wszystkich zainteresowanych oczekiwać także będą opiekunowie Młodzieżowego Centrum Wolontariatu, działającego z powodzeniem od lat w Pałacu Młodzieży oraz sami wolontariusze MCW.

  W godz. 14-16 będzie można 15 września 2016 r. uzyskać informacje na temat zakresu działań MCW, przedsięwzięciach charytatywnych podejmowanych przez wolontariuszy w Tarnowie i regionie.

 • Już 17 września 2016 druga edycja projektu „Rodzinne wędrówki w Jamnej”!!

  Stowarzyszenie „Jamna dla pokoleń” realizuje w partnerstwie z Pałacem Młodzieży w Tarnowie projekt "Rodzinne wędrówki w Jamnej". Projekt jest adresowany do dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków z Tarnowa i powiatu tarnowskiego i jest świetną propozycją rekreacji dla całych rodzin na zakończenie lata.
  "Rodzinne wędrówki w Jamnej" to rodzaj warsztatów krajoznawczych i kulinarnych, pełnych ciekawych doświadczeń, wiedzy o historii i przyrodzie Jamnej, dobrej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu oraz pysznego i zdrowego jedzenia. Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.jamnadlapokolen.pl oraz pod numerem telefonu 506 052 814.
  Udział w imprezie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do projektu poprzez formularz rekrutacyjny dostępny na naszej stronie www.jamnadlapokolen.pl
  Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

 • I miejsce juniorek młodszych w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych w Kraśniku

  Drużyna juniorek młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka zajęła I miejsce w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej im. Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku.
  W turnieju, który odbywał się w terminie 02-04.09.16 uczestniczyło 12 zespołów z całej Polski i jeden ze Słowacji. Drużyna MKS-u w pierwszej fazie grupowej turnieju zwyciężyła wysoko z dwoma drużynami z Lublina (MKS Lublin (25:13), Roxa II Lublin (24:14)). W drugiej fazie grupowej rywalami były zespoły z Koszyc i II zespół gospodarzy, również te spotkania zakończyły się zwycięstwami odpowiednio(21:10) i (21:7), co pozwoliło awansować do półfinału turnieju. Przeciwniczkami w półfinale była drużyna z Jeleniej Góry, gdzie po bardzo zaciętym meczu i zwycięstwie (11:10) tarnowianki awansowały do finału turnieju. W finale rywalkami był zespół MKS Piotrkowia Piotrków Trybunalski, który zwyciężył w półfinale zespół Roxy I Lublin. Drużyna MKS PM MPEC Tarnów pokonała rywalki w finale wynikiem (14:11).

 • Polsko-ukraiński spektakl dzisiaj w Pałacu Młodzieży

  Na zaproszenie tarnowskiego Muzeum Okręgowego i Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie gościnnie wystąpi w Pałacu Młodzieży Lwowsko Akademicki Obwodowy Teatr Muzyczno-Dramatyczny  im. Jurija Drogobycza. Lwowscy aktorzy przedstawią spektakl o tematyce związanej z Bruno Szulzem, malarzem i pisarzem z Drohobycza zamordowanym przez Niemców w 1942 r.

  Tytuł spektaklu – Zwierciadło. Podwójna nieobecność. Jest to wspólny polsko-ukraiński projekt artystyczny sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach promocji kultury polskiej zagranicą. Dialogi prowadzone są w obu językach. Będzie to jedyne przedstawienie na terenie Polski.

  Zapraszamy we wtorek o godz. 18 do Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego (spektakl przedstawiony zostanie w Sali teatralnej PM na parterze).

  Bezpłatne bilety można dostać w recepcji Muzeum przy Rynku 3 i 21, a także w Pałacu Młodzieży oraz – w miarę wolnych miejsc – przed spektaklem.

 • Zapraszamy to już dzisiaj. Promocja książki Stanisława Majorka w Pałacu Młodzieży

   

  W roku bieżącym mija 40 rocznica największego olimpijskiego sukcesu polskiej piłki ręcznej. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, w roku 1976, reprezentacja mężczyzn, trenowana przez Stanisława Majorka, wywalczyła brązowy medal, w decydującym meczu zwyciężając po dogrywce zespół Republiki Federalnej Niemiec. Sukcesu do dzisiaj nie udało się powtórzyć, choć jeszcze kilka dni temu historia mogła zatoczyć koło. Dla uhonorowania osiągnięć Stanisława Majorka, na podstawie wielogodzinnych z nim rozmów, powstała książka. Książka o tym, że warto mieć marzenia, bo niektóre czasami się spełniają.
  Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Stanisław Majorek. Niczego nie żałuję”. Spotkanie, z udziałem Stanisława Majorka, odbędzie się 5 września o godzinie 17.00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

 • Ostatnia sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej

  Uroczysta XII Sesja kończąca działalność IV Kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie odbyła się 23 września 2015 roku w Sali Lustrzanej. Na uroczystość przybył Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Dyrektor Wydziału Edukacji Bogumiła Porębska, Przewodniczący Rady  Miejskiej Kazimierz Koprowski, Dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie Jerzy Kosiba oraz Radni Rady Miejskiej w Tarnowie: Anna Krakowska, Kazimierz Żurowski, Piotr Górnikiewicz, Jakub Kwaśny i Marek Ciesielczyk, a także Inspektor Wydziału Edukacji UMT Danuta Ciszek. Wśród przybyłych gości pojawili się jeszcze wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej, którzy współpracowali ściśle w czasie całej Kadencji MRM.

 • „Tarnów – Trzy Kultury” -  Pałac Młodzieży partnerem projektu  

  Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” rozpoczyna realizację projektu „Tarnów – Trzy Kultury”. Działania będą miały na celu pokazanie wielokulturowej historii Tarnowa, a także propagowanie zdrowego stylu życia i postaw ekologicznych. Projekt składa się z trzech jednodniowych spotkań będących połączeniem wykładów i warsztatów twórczych, prowadzonych przez specjalistów z danych dziedzin i adresowanych do dzieci i młodzieży z tarnowskich szkół. Na pierwsze spotkanie – poświęcone kulturze romskiej i zatytułowane „Jadą wozy kolorowe” serdecznie zapraszamy gimnazjalistów. Spotkanie odbędzie się 23 września 2015 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24.

  Program warsztatów

  1. Zapoznanie uczestników z pochodzeniem, przeszłością Romów oraz ich rolą w Tarnowie. Temat przedstawi etnografka Patrycja Hajek

  2. Warsztaty taneczne – ukazanie charakterystycznej dla społeczności romskiej afirmacji życia poprzez taniec i śpiew. Działania poprowadzi animator kultury romskiej Janusz Kamiński wraz z zaproszonymi gośćmi.

  3. Warsztaty plastyczne. Upcykling przedmiotów - przetwarzanie przedmiotów codziennego użytku na przedmioty artystyczne i dzieła sztuki połączone z wykorzystaniem różnorodnych  technik plastycznych (malarstwo, kolaż, formy przestrzenne). Celem warsztatów jest wykonanie makiety wozu cygańskiego z charakterystycznymi zdobieniami etnograficznymi. Warsztaty poprowadzi artystka Renata Stadler.

  Spotkanie jest realizowany w ramach zadania: „Organizacja jednodniowych spotkań edukacyjnych ukazujących historię, kulturę regionu i miasta, powiązanych z promowaniem zdrowego stylu życia oraz postaw ekologicznych”.

  Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

  Współpraca: Pałac Młodzieży w Tarnowie

 • I miejsca drużyn Pałacu Młodzieży w kategorii  Juniorów Młodszych i Młodzików    

  I miejsca drużyn Pałacu Młodzieży w kategorii  Juniorów Młodszych i Młodzików!

  sobotę i niedzielę 19 i 20.09.015r.w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywał się XII Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej Chłopców   i Oldbojów w kategorii Juniorów Młodszych i Młodzików. W sobotę rywalizowało  5 zespołów: UKS Juvenia Rzeszów, SPRT LUKS Skrzyszów, MOSiR Bochnia, MOSiR Tuchów i zespół gospodarzy MKS PMEC Tarnów prowadzony przez rodzinny duet  trenerów /syn i ojciec/  Bartosza i Józefa Bommersbachów. Nasz zespół wygrał 4 mecze z: UKS Juvenią Rzeszów 26 -16, SPRT LUKS Skrzyszów 31-15, MOSiR Bochnia 19 – 14 i MOSiR Tuchów 38 – 9. II miejsce zajął zespól  MOSiR Bochnia,  III miejsce UKS  Juvenia Rzeszów, IV SPRT LUKS Skrzyszów i V MOSiR Tuchów. W  plebiscycie trenerów i  organizatorów  wyróżniono Najlepszym Bramkarzem turnieju Rafała Rydzko z UKS Juvenia Rzeszów, Najlepszym  Zawodnikiem  Filipa Fasugę z MOSiR Bochnia.  Najwięcej bramek  w turnieju  i tytuł Króla Strzelców turnieju zdobył zawodnik  drużyny gospodarzy MKS PM MPEC Tarnów Kondrad Łuczyński, który zdobył 43 bramki w tym aż 21 w meczu z drużyną z Tuchowa. 

 • Pałac Młodzieży: Największy mural w Tarnowie gotowy

  Zakończyły się prace nad największym muralem w Tarnowie. Wczoraj 16 września, podczas warsztatów wykonano ostatnie elementy obrazu zatytułowanego.„Dawno temu w przyszłości”, który powstał na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

  Jesteśmy przy Pałacu Młodzieży, dlatego stylistyka obrazu jest baśniowa. Namalowana historia opowiada o galaktycznym podróżniku, który przybywa do Tarnowa w poszukiwaniu tarniny. Na swojej drodze spotyka Jana Szczepanika, który udostępnia mu swoje wynalazki. Z pomocą Szczepanika udaje mu się odnaleźć Baginkę, która obdarowuje ich nasionami tarniny. Dzięki temu egzogalaktyczny podróżnik może powrócić na swoją ojczystą planetę i zaradzić klęsce żywiołowej, jaka na niej panuje. – opowiadał Mikołaj Rejs, autor muralu.

 • MURALE DLA TARNOWA. Egzogalaktyczny Podróżnik wylądował…

  Dobiegają końca prace nad największym w Tarnowie muralem. Wielkoformatowy obraz zatytułowany „Dawno temu w przyszłości” autorstwa Mikołaja Rejsa powstał na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży. Koncepcja artystyczna nawiązuje do wynalazków Jana Szczepanika, zawiera też motyw tarniny, od której pochodzi nazwa miasta. Projekt powstaje w ramach inicjatywy „Murale dla Tarnowa”.

  Ostatnim akcentem będą warsztaty zaplanowane na 16 września w godz. 10.00 -13.00, podczas których młodzież pod okiem artysty wykona fragmenty muralu.

  Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy do 15 września 2015 r., pod nr telefonu: 14 622 03 85 lub tel./fax 14 621 15 41

  Uwaga! Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa

  Realizacja: Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac”

  Współpraca: Pałac Młodzieży; Deker. Specjalista od dachów; Westa Group

 • I Miejsce najmłodszych piłkarzy ręcznych Pałacu Młodzieży w Małopolsce!

  W sobotę 12 września  w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa odbywał się Finał  Mistrzostw Małopolski UKS – ów w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W finale po turniejach eliminacyjnych wzięło 4 najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się dziewczęta z UKS Sępu Wilczyska, które wygrały wszystkie trzy mecze. Zespół MKS PM Tarnów prowadzony przez trenera Łukasza Szostaka zajął IV miejsce przegrywając nieznacznie z SKS Kusym Kraków 4 – 5, z UKS 9 Olkusz  8 – 12 oraz z najlepszym zespołem turnieju UKS Sęp Wilczyska 1 – 11. II miejsce zajął zespół SKS Kusy Kraków a III miejsce  UKS 9 Olkusz. Najlepszą  bramkarką  turnieju została uznana  zawodniczka MKS Pałac Młodzieży Tarnów Nadia Buch.

 • XI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej Chłopców w kategorii młodzików, juniorów starszych i oldbojów

  Sukcesy młodych szczypiornistów Pałacu Młodzieży !

  W sobotę i niedzielę (27-28.09.2014 r.) odbywał się w Tarnowie XI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej Chłopców w kategorii młodzików, juniorów starszych i oldbojów o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży.

  W kategorii młodzików   /rocznik 2000 i mł./ wzięło udział 5 zespołów: SKS Kusy Kraków, MOSiR Bochnia, Bochnia, MOSiR Tuchów i dwa zespoły MKS MPM MPEC Tarnów. Drużyna MKS PM MPEC Tarnów I prowadzona przez trenera Tomasza Ciapałę pewnie wygrała pierwsze trzy mecze ze swoimi młodszymi kolegami klubowymi 37 – 9, MOSiR-em Bochnia 56 – 4, MOSiR-em Tuchów 40-5. W meczu decydującym o pierwszym miejscu po zaciętej walce wygrali z SKS Kusy Kraków 29 – 28 i zajęli I miejsce w turnieju. Drugi zespół prowadzony przez trenera Józefa Boommersbacha oparty na zawodnikach młodszych o co najmniej rok zajął III miejsce.

 • XI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła

  Serdecznie zapraszamy na XI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w piłce ręcznej chłopców kategorii juniorów starszych /rocznik 1996 i mł./ i młodzików / rocznik 1996 i mł./ oraz Oldbojów o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Tarnowie, który odbędzie się w terminie 27-28.09.2014r.

  Wiesław Kozioł był wielce zasłużonym zawodnikiem Pałacu Młodzieży w Tarnowie, reprezentantem Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, który zmarł w 1990r. w wieku zaledwie 30 lat.

  Weźmie w nim udział 6 drużyn w kategorii juniorów starszych: MKS Padwa Zamość, SPR Wisła Sandomierz, SPR Stal Mielec, SKS Kusy Kraków, MOSiR Bochnia i zespół gospodarzy MKS PM MEC Tarnów w 5 zespołów młodzików: SKS Kusy Kraków, MOSiR Bochnia, MOSiR Tuchów i dwie drużyny MKS PM MEC Tarnów. Turniej będzie rozgrywany  systemem każdy z każdym wg przepisów Związku Piłki Ręcznej w Polsce dla poszczególnych kategorii wiekowych. W sobotę o godz. 17.30 zagrają też tarnowscy Oldboje.

  Turnieje będą rozgrywane w hali sportowej Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie ul. Bitwy pod Studziankami 5 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie, Oś. Legionów 16. / szczegółowy plan turnieju w załączniku/.

  Osobą odpowiedzialną za organizacje turnieju jest – Krzysztof Janas

 • Niesamowity sukces wychowanki Pałacu Młodzieży w Tarnowie

  Zuzanna Solakiewicz – najpierw „Szwenk” potem Locarno…

   Film „15 stron świata” w reżyserii Zuzanny Solakiewicz został nagrodzony na prestiżowym festiwalu w Locarno. Dzieło zwyciężyło w sekcji „Tydzień krytyki”. Jego reżyserka pochodzi z Tarnowa. To muzyczny film dokumentalny poświęcony historii Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Jego bohaterem jest Eugeniusz Rudnik – inżynier dźwięku, kompozytor i eksperymentator. – Nie przypuszczałam, że „muzyka robotów” może być odzwierciedleniem ludzkiej duszy. Dopóki nie spotkałam Eugeniusza Rudnika – powiedziała w jednym z wywiadów Zuzanna Solakiewicz. To był bodziec do stworzenia filmu stanowiącego próbę interpretacji muzyki, a nie jej ilustracji. – A gdyby tak zrobić film, w którym to dźwięk prowadziłby obraz? – zastanawiała się Solakiewicz. I tak powstało „15 stron świata”, które przynosi odpowiedź na pytanie: „jak pokazać dźwięk?”.

 • Juniorzy starsi MKS PM MPEC Tarnów wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju o „Buławę Hetmańską”, który został rozegrany w Zamościu.

  Tarnowianie zainaugurowali nowy sezon 2014/2015 meczem z gospodarzem turnieju, zespołem Padwy Zamość. Przez większość czasu spotkanie to miało wyrównany przebieg gry. Pod koniec drugiej połowy szczypiorniści Pałacu popełnili jednak kilka prostych błędów, co wykorzystali zawodnicy Padwy. Ostatecznie drużyna z Tarnowa po niezłej grze uległa miejscowym dwoma bramkami.

  Godzinę po rywalizacji z Padwą Zamość, tarnowscy juniorzy przystąpili do meczu z węgierskim zespołem KSC Miskolc. W pierwszej połowie dominacja zespołu z Tarnowa nie podlegała dyskusji. Po zmianie stron pojedynek był bardziej wyrównany, jednak zwycięstwo tarnowskich szczypiornistów nie było nawet przez chwilę zagrożone.

 • Ograli Mistrzów Świata

  Podczas czwartych Mistrzostw Polski Młodzików w brydżu sportowym, które odbyły się w Stasikówce MKB Pałac Młodzieży Tarnów w składzie Wojciech Krawczyk, Michał Kuczkowski, Piotr Kruczek i Bartosz Liszka zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików do lat 15 w konkurencji teamów. W pokonanym polu pozostawili między innymi dwie drużyny aktualnych mistrzów świata ze Stambułu. Michał Kuczkowski i Piotr Kruczek sięgnęli także po srebrny krążek w konkurencji par oraz zwyciężyli w dwóch prestiżowych klasyfikacjach mistrzostw; w długofalowej i Butlera.

 • Akcja Narodowego Czytania ,,Trylogii” H. Sienkiewicza

  6 września na Placu Sobieskiego w Tarnowie odbyło się Narodowe Czytanie ,,Trylogii” Henryka Sienkiewicza zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Tarnowie we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa, Teatrem im. Ludwika Solskiego i Muzeum Okręgowym w Tarnowie.

  Swoją obecnością zaszczycili nas znani tarnowianie. Fragmenty ,,Trylogii” H. Sienkiewicza wspólnie czytali przedstawiciele władz Tarnowa i tarnowskiej policji, samorządowcy, urzędnicy, dziennikarze, a także wszyscy chętni mieszkańcy Tarnowa. Akcję Narodowego Czytania zainaugurowała Pani Krystyna Latała- Zastępca Prezydenta Tarnowa i jako pierwsza przeczytała fragment ,,Trylogii”. Fragmenty narodowej epopei czytali także wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, poseł Robert Wardzała, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Światłowski, ale także szefowie miejskich instytucji, sportowcy i oczywiście wszyscy chętni tarnowianie i turyści. Akcję uświetnili także zaproszeni aktorzy Tarnowskiego Teatru przebrani w stroje z epoki.

 • Narodowe Czytanie – „Trylogia” Henryka Sienkiewicza

  Już w sobotę 6 września Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza na Narodowe  Czytanie – „Trylogia” Henryka Sienkiewicza

  Organizatorzy

  Urząd Miasta Tarnowa, Pałac Młodzieży w Tarnowie, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie

  Miejsce  akcji - Plac Sobieskiego w Tarnowie godz. 12.00 – 14.00

  Będą znani tarnowianie, będą akcenty historyczne, namiot, stroje z epoki, repliki broni z epoki, konkursy i zabawy, ale przede wszystkim fragmenty sienkiewiczowskiej epopei. Czytać będą znani tarnowianie … nie tylko.

 • Ważna informacja dla rodziców

  Konsultacje z nauczycielami wszystkich działów odbywać się będą od wtorku 2 września do piątku 5 września 2014r. w godzinach 16:00-18:00. Prosimy o zgłaszanie się do instruktorów w poszczególnych działach.

  Z kolei zebrania z rodzicami w sprawie ustalenia harmonogramu zajęć i podziału na grupy odbędą  się w przyszłym tygodniu. O dokładnym terminie rodzice zostaną powiadomieni drogą mailową.

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?