Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Germanica – pracownia języka niemieckiego

Wysokie lokaty w XI Edycji Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”

Uczestniczki zajęć pracowni języka niemieckiego zajęły wysokie lokaty w XI Edycji Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”. Patrycja Korniat uplasowała się na trzecim miejscu na poziomie językowym A2, a Julia Sus zajęła trzecie miejsce na poziomie B1. W ramach nagrody Patrycja uzyskała stypendium ufundowane przez Instytut Goethego w Krakowie umożliwiające bezpłatne podejście do egzaminu językowego w celu uzyskania uznawanego także za granicą Goethe-Zertifikat A2 potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomie biegłości językowej A2. W tegorocznym konkursie wzięło udział 139 uczniów z 39 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Tarnowa, powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dębickiego  jak i okolic Krakowa. Konkurs był organizowany przez  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie, III LO w Tarnowie oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie i został objęty patronatem honorowym  Starosty Tarnowskiego, Rektora PWSZ w Tarnowie, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Tarnowa. Pałac Młodzieży reprezentowany był przez pięciu wychowanków, oprócz wymienionych laureatek w konkursie uczestniczyli: Wiktoria Bryg, Weronika Witek i Mateusz Golonka. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 29 kwietnia w auli PWSZ w Tarnowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Czytaj więcej: Wysokie lokaty w XI Edycji Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”

Świetne wyniki pałacowych wychowanków w konkursie j. niemieckiego

Uczestnicy pracowni języka niemieckiego po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. Najwyższą lokatę na szczeblu Pałacu Młodzieży uzyskał Mateusz Golonka zajmując jednocześnie I miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas szóstych szkoły podstawowej. Na II miejscu znalazła się Zofia Żak, która w kategorii klas trzecich gimnazjum uplasowała się na II miejscu w województwie. Trzecie miejsce na szczeblu „pałacowym” zajęła Lena Wojciechowska osiągając wynik, który zapewnił jej I miejsce w województwie w kategorii klas piątych szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Świetne wyniki pałacowych wychowanków w konkursie j. niemieckiego

Certyfikaty

Uczestniczki zajęć pracowni języka niemieckiego, Zofia Żak i Julia Sus, zdobyły międzynarodowe certyfikaty potwierdzające znajomość języka niemieckiego na poziomach A1 i A2 biegłości językowej według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

W ramach nagrody za tytuł laureata w konkursie „Fit in Deutsch” obie uczennice otrzymały stypendium Goethe-Institut, które umożliwiło im bezpłatne podejście do egzaminów i uzyskanie wspomnianych certyfikatów. Egzamin Goethe-Zertifikat składa się z czterech części i sprawdza następujące sprawności językowe: słuchanie ze zrozumieniem, mówienie, czytanie ze zrozumieniem i pisanie. Zosia i Julka otrzymały najwyższe oceny na danym poziomie językowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Certyfikaty 

Zuzanna znowu wśród najlepszych

Reprezentantka pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży, Zuzanna Marszalik, zajęła II miejsce w VII edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” na poziomie A1 organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie i Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Konkurs, który został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tarnowa i Starosty Tarnowskiego, odbył się w I połowie marca 2015 r. Wzięło w nim udział 67 uczniów z 35 szkół gimnazjalnych z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.

Czytaj więcej: Zuzanna znowu wśród najlepszych

Wychowankowie Pałacu Młodzieży świetnie recytują po niemiecku

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej, który odbył się w piątek, 13 lutego, okazał się szczęśliwy dla reprezentantów pracowni języka niemieckiego Pałacu Młodzieży.
Zuzanna Marszalik zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych prezentując wiersz Carla Busse pt.: „Das Leben”. Pierwszą lokatę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Dominika Potępa deklamując wiersz Wolfa Biermanna pt.: „Die hab ich satt”. Członkowie jury, pracownicy Zakładu Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie, docenili poprawność fonetyczną, interpretację i ogólny wyraz artystyczny recytowanych wierszy.
Naszą placówkę reprezentował także Mikołaj Duch, który przedstawił utwór Kurta Tucholsky’ego „Augen in der Großstadt”.
Celem konkursu organizowanego przez IV liceum Ogólnokształcące w Tarnowie jest propagowanie wśród młodzieży literatury niemieckojęzycznej, a motywem przewodnim tegorocznej edycji był człowiek i jego kondycja w świecie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół tarnowskich oraz z powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Czytaj więcej: Wychowankowie Pałacu Młodzieży świetnie recytują po niemiecku

Uczestniczka zajęć j. niemieckiego w Pałacu Młodzieży najlepsza w Małopolsce

Uczestniczka zajęć pracowni języka niemieckiego, Zuzanna Marszalik, zajęła I miejsce w województwie małopolskim (w kategorii klas pierwszych gimnazjum) w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”.
Konkurs odbył się 19 listopada 2014 r. i wzięło w nim udział blisko 6,5 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju. Pracownię językową tarnowskiego Pałacu Młodzieży prowadzoną przez Jolantę Potępę reprezentowało 13 uczniów.
Organizatorem tej rozgrywki językowej są Łowcy Talentów Jersz, którzy od lat tworzą ogólnopolskie konkursy przedmiotowe i Obozy Talentów, wspierają placówki oświatowe w zakresie odkrywania uzdolnień dzieci i młodzieży. Poprzez konkursy uczestnicy mają możliwość porównania swych umiejętności w skali ogólnopolskiej.

http://imav.tv/news/zuzia-z-palacu-mlodziezy-najlepsza-w-malopolsce

Czytaj więcej: Uczestniczka zajęć j. niemieckiego w Pałacu Młodzieży najlepsza w Małopolsce

Germaniści z Pałacu Młodzieży nagrodzeni!

19 marca 2014 odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” pod hasłem „W kręgu uroczystości”. Pierwsze miejsce na szczeblu Pałacu Młodzieży i trzecie w województwie zajęła Dominika Potępa. Drugie miejsce w PM, a czwarte w województwie zdobyła Gabriela Sroka. Trzecia lokata przypadła w udziale Monice Mytnik. zobacz zdjęcia>>

Czytaj więcej: Germaniści z Pałacu Młodzieży nagrodzeni! 

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?