Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

XI Memoriał Pawła Pytlińskiego o Puchar Białej Gwiazdy - medale "pałacowych" judoków

24 lutego 2024r. w Krakowie odbył się kolejny międzynarodowy, rankingowy turniej judo. Czwórka wychowanków Pałacu Młodzieży w Tarnowie wystartowała w kat. młodzików. Wszyscy odnotowali wygrane walki, a medale zdobyli:

ZŁOTY  - Gabriela Szczepanik

SREBRNE  -  Aleksandra Knapik i Jeremiasz Banek
Udział w tego typu turniejach i osiąganie na nich wysokich lokat przyczynia się do pozyskiwania i gromadzenia punktów do rankingu Kadry Wojewódzkiej Judo.

Medalowe występy pałacowych judoków

17 czerwca 2023 r. zawodnicy sekcji judo z Pałacu Młodzieży (trenerzy Katarzyna i Jerzy Szczepanik) uczestniczyli w XXV Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Bochni.
W zawodach wzięło udział 478 zawodników reprezentujących 43 kluby sportowe z 6 krajów.
To był turniej wysokiej rangi, a nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. W sumie zdobyliśmy 15 medali.

Po złoto sięgnęli Amelia Sikorska oraz Adrian Ogorzelec

Srebrne krążki zawisły na szyjach zawodników Marleny Bibro Klary Kleparskiej Aleksandry Knapik.

Brąz natomiast wywalczyli Liliana Drelicharz Adrian Ulanecki Zuzanna Szczepanik Małgorzata Brożek Adam Mleczko Sandra Koryga Natalia Gromadzka Aleksander Wójcik Stanisław Stanisz Emil Płonka

Punktowane miejsca, choć tuż poza podium zdobyli Leon Olszewski Nataniel Szczepanik Igor Szczepanik Kacper Koryga Antonii Mleczko Zosia Stanisz Jeremiasz Banek Piotr Sęk Zuzanna Kukla.

Pozostali Nasi zawodnicy walczyli jak prawdziwi wojownicy dając z siebie wszystko co w ich mocy.
Jan Andrusiewicz  Mieszko Milowski  Miłosz Tobiasiński  Kornelia Gojko  Katarzyna Sęk  Aleksander Grzesik  Dominik Kozioł  Adam Krakowski  Gabriela Szczepanik

Pałacowi judocy z sukcesami w Zakopanem

Judo

W dniach 23 i 24 października 2021 r. w Zakopanem odbył się międzynarodowy turniej judo z udziałem 44 klubów z Francji, Czech, Słowacji i Polski. Wystartowało w nim ponad 400 zawodników, a Pałacowi judocy w łącznej klasyfikacji zajęli 12 m-ce.

Indywidualnie medale zdobyli:

I miejsca:  Dawid Wojna i Sandra Koryga

II miejsca: Oliwia Leżoń, Michał Małek, Gabriela Szczepanik i Antoni Mleczko

III miejsca: Joanna Sokołowska, Jeremiasz Banek, Sebastian Zachara, Aleksander Wójcik i Stanisław Stanisz

Gratulujemy !

Cztery wygrane finały judoków Pałacu Młodzieży

Zawodnik Judo na PodiumXXIII Międzynarodowy Turniej Judo w kategorii Młodzik i Dzieci BARDZO DOBRY START W TURNIEJU MIĘDZYNARODOWYM W Bochni ODNOTOWALI NASI ZAWODNICY W SOBOTĘ 19 czerwca 2021r.  SPOŚRÓD 31 KLUBÓW Z TRZECH PAŃSTW MKS Pałac Młodzieży Tarnów DRUŻYNOWO UPLASOWAŁ SIĘ NA WYSOKIM 7 MIEJSCU.

Sukcesy najmłodszych pałacowych judoków

11 kwietnia nasi judocy walczyli w Krakowie podczas turnieju dzieci w judo o Puchar Białej Gwiazdy. Na macie do rywalizacji zgłosiło się wielu zawodników z 16 klubów z rejonu południowej Polski.

Swoją kategorię wygrała Aleksandra Worwa (na zdjęciu)

m-ca II zajęli: Martyna Filipowicz, Kacper Augustyn, Nina Hynek, Emilia Banek, Jakub Suchodolski
m-ca III zajęli: Emilia Augustyn, Igor Janikowski, Oliwia Kuffner

Jerzy Szczepanik

Czytaj więcej: Sukcesy najmłodszych pałacowych judoków

Sukcesy judoków w Czechach

W dniu 15.03.2015 w Jabloncu n/Nysą odbył się otwarty Puchar Czech Juniorów i Juniorów Młodszych w judo (Velká cena Jablonce nad Nisou – Český pohár).

Nasi zawodnicy startowali w kategorii junior młodszy odnosząc sukcesy:

Hubert Włodarski – srebrny medal w wadze 60 kg

Magdalena Górska – brązowy medal w wadze 63 kg

Krzysztof Gruchała – 5.miejsce w wadze 55 kg

Warto podkreślić, że Magda jest jeszcze nominalną młodziczką.

Uwaga ciekawa wystawa – japońska sztuka w Pałacu

Prace, które możemy oglądać na tej wystawie, zostały wykonane techniką zwaną mokulito, polegającą na połączeniu metody stosowanej w tradycyjnej litografii europejskiej z oryginalną techniką nakładania na drewnianą płytę obrazu tuszem olejnym w taki sposób, aby rysunek się nie rozlewał. Twórcą tej metody jest prof. Seiji Ozaku. Zastosowanie nowej techniki w grafice nie tylko wpłynęło niesłychanie na wzbogacenie ekspresji, ale także na uproszczenie procesu twórczego - metoda ta nie wymaga bowiem stosowania specjalnych pras - i dzięki temu sztuka ta stała się znacznie dostępniejsza.

Technika mokulito polega na nałożeniu na drewnianej płycie obrazu olejną farbą i poddaniu jej obróbce sposobem stosowanym w tradycyjnej litografii korzystającej z kamienia lub płyty aluminiowej. Płytę wykańcza się żłobiąc jej powierzchnię za pomocą dłutek podobnie, jak w przypadku zwykłego drzeworytu. W trakcie żłobienia zwilża się powierzchnię wodą i nanosi na nią warstwę olejnego tuszu. Na końcu nakłada się tusz rozpuszczalny w wodzie.

Czytaj więcej: Uwaga ciekawa wystawa – japońska sztuka w Pałacu

Hala Gumniska - Wieczór Japoński w Pałacu Młodzieży

W czwartek, 18 grudnia w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Gumniskiej odbył się Wieczór Japoński, zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Tarnowie, a w szczególności przez nauczycieli sekcji judo PM. Była to niezwykle udana impreza promująca kulturę Japonii, jej sztukę, historię i narodowy sport – judo. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać m.in. reikan – pokaz mody inspirowanej Japonią, pokaz japońskich sztuk walki z bronią, warsztaty „Jak jeść pałeczkami?”, „Origami – papierowe cuda” oraz degustować potrawy kuchni japońskiej. Oczywiście nie zabrakło pokazów judo. Uhonorowano także najlepszych zawodników pałacowej sekcji tej dyscypliny.

Czytaj więcej: Hala Gumniska - Wieczór Japoński w Pałacu Młodzieży

Sukcesy pałacowych judoków w Drużynowym Pucharze Polski

W dn. 29.11.2014r. w Luboniu pod Poznaniem odbył się Drużynowy Puchar Polski Młodziczek i Młodzików (nieoficjalne Drużynowe MP). Startowały reprezentacje województw. W drużynie woj. małopolskiego startowało trzech zawodników i trzy zawodniczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, co stanowiło największą liczbę spośród klubów w województwie.

Byli to: Gabriela Gut, Gabriela Grzegórzek, Magdalena Górska, Dominik Duź, Krzysztof Gruchała, Hubert Włodarski oraz rez. Karol Knapik.

Nasi wychowankowie walnie przyczynili się do sukcesu w zawodach, w których w kat. chłopców Małopolska zdobyła złoty, a w rywalizacji dziewcząt srebrny medal. Chłopcy pokonali kolejno zespoły woj.: mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego (półfinał) i w finale dolnośląskiego. Dziewczęta na swej drodze pokonały zespoły województw: mazowieckiego, podkarpackiego, dolnośląskiego (półfinał) i finale uległy drużynie woj. śląskiego.