Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piłka ręczna dziewcząt

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów w najlepszej czwórce zespołów w Polsce !

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów w najlepszej czwórce  zespołów w Polsce ! 

II miejsce w Krakowie  w  ¼   Finałów Pucharu  Związku Piłki Ręcznej  i awans do ½ !

 Od piątku  do niedzieli  / 01 – 03.06.18 / w  Krakowie  odbywał się turniej piłki ręcznej w kategorii młodzików – 1/4 Finałów Związku Piłki Ręcznej w Polsce – nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii.  W turnieju obok młodzików MKS PM MPEC Tarnów prowadzonych przez trenera Szczepana Greczyńskiego wzięły udział drużyny gospodarzy SKS Kusy Kraków  oraz  SPR Pogoń 1945 Zabrze   i MKS MOS Wrocław.   W pierwszym meczu  tarnowianie wygrali siedmioma bramkami z drużyną z Wrocławia. W II dniu młodzi tarnowscy szczypiorniści ulegli faworyzowanej drużynie z Zabrza. W ostatnim trzecim dniu turnieju pewnie pokonali 6 bramkami drużynę gospodarzy SKS Kusy Kraków  i wspólnie z drużyną z Zabrza uzyskali awans do najlepszej „ czwórki „ zespołów w tej kategorii – rocznika 2003 i mł.

Czytaj więcej: Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów  w najlepszej czwórce  zespołów w Polsce !

Piłka ręczna dziewcząt

Sekcja Piłki Ręcznej Pałacu Młodzieży  zaprasza do grup naborowych w roku szkolnym 2014/2015 dziewczęta i chłopców urodzonych w latach 2003-2004 i młodszych.


Piłka ręczna dziewcząt Pałacu Młodzieży istnieje od 1966 roku.

Twórcami największych osiągnięć na boiskach krajowych i międzynarodowych byli trenerzy Zbigniew Barnaś i Zygmunt Świątek.Podstawowe elementy techniki gry w piłkę ręczną tj. rzut, chwyt, podanie są odbiciem zasadniczych elementów z zakresu zabaw dziecięcych. Intensywny i ciągły ruch powoduje zmiany w centralnym i obwodowym układzie nerwowym, w czynnościach układu mięśniowego oraz w narządach wewnętrznych: serce, płuca, wątroba i nerki. O poziomie gry decydują także procesy myślowe, gdyż każda czynność odbywa się z ich udziałem. Zawodnik musi przy dużym wysiłku fizycznym, w stanach wysokiego napięcia emocjonalnego spowodowanego celem do którego dąży zespół, musi błyskawicznie spostrzegać, zapamiętywać, oceniać, wnioskować i skutecznie działać. Istotą piłki ręcznej jest zespołowość. Współdziałanie całego zespołu przekonuje zawodników o tym, że uzyskane wyniki nie są wyłącznie zasługą jednego gracza, lecz wykładnikiem wysiłku całej drużyny. Do osiągnięcia zwycięstw potrzebne są jeszcze takie cechy jak wytrwałość w pracy, zaciętość, bojowość, i odwaga. Utrwalają się one z czasem w takim stopniu, że stają się nawykiem życia codziennego w nauce i w pracy. W kształtowaniu takich cech należy szukać roli wychowawczej piłki ręcznej.

 

Dziewczęta MKS PM Tarnów  2014,15

MKS PM Tarnów juniorki młodsze piłka ręczna 2014,15

MKS PM Tarnów młodziczki piłka ręczna 2014,15

 

Wydarzenia sportowe