Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pracownia malarstwa i rysunku


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Pracownia malarstwa i rysunku

Nauczyciel:  mgr  Barbara Leszczyńska

Pracownia Rysunku i Malarstwa działa w Pałacu Młodzieży w Tarnowie od września 2006 roku.

Głównym celem edukacyjnym jest kształtowanie zainteresowań i zamiłowań plastycznych, wyposażenie uczniów w niezbędne umiejętności plastyczne, wiedzę z tego zakresu, oraz umożliwienie uczniom przeżycia różnych doświadczeń plastycznych. Również  kształtowanie kultury plastycznej, umiejętność włączania sztuki we własne, osobiste życie, oraz uczenie wartościowania obecnych wokół ucznia zjawisk z zakresu plastyki.

Uczestnicy pracowni rozwijają swoje zdolności i zainteresowania w zakresie malarstwa, rysunku artystycznego, rysunku odręcznego, architektonicznego, a także wykonywania drobnych przedmiotów użytkowych, projektowania i innych.

Zapisani do pracowni przygotowywani  są podczas zajęć do szkół artystycznych i technicznych, w tym takich kierunków jak architektura, malarstwo, grafika, projektowanie mebli.

Wielu uczestników pracowni nie tylko  z powodzeniem dostaje się do szkół plastycznych, artystycznych, wyższych uczelni, ale też uzyskuje wysokie wyniki w w/w szkołach i uczelniach z przedmiotów, z których są przeze mnie przygotowywani: malarstwo, rysunek artystyczny, rysunek architektoniczny, teoria sztuki, analiza dzieła sztuki, interpretacja dzieła współczesnego.

Uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w nauce ale też w  działalności artystycznej, o czym świadczy   udział w licznych wystawach twórczości, nagrody, wywiady,  artykuły w gazetach i wiele innych.

Najmłodsi  traktują swoje uczestnictwo w zajęciach jako rozwijanie zainteresowań i zdolności plastycznych.

Zajęcia  rysunku i malarstwa prowadzone są w pracowni w Pałacu, a także w plenerze - na  plenerach rysunkowych i malarskich.

Dodatkowo  uzupełniane są wiedzą o sztuce, zwiedzaniem wystaw malarstwa, fotografii, plakatu, rzemiosła artystycznego, zwiedzaniem zabytków, spotkaniami z artystami i ludźmi kultury.

Co najmniej dwa razy w  roku organizuję wystawy rysunku i malarstwa swoich uczniów w Pałacu Młodzieży oraz w instytucjach kultury – Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Wojewódzki w Tarnowie, Domy Kultury,  galerie oraz wystawy towarzyszące uroczystościom i wydarzeniom kulturalnym.

Na zajęciach panuje miła i przyjazna atmosfera.

Barbara Leszczyńska

Chętnych zapraszamy do zapisywania się.

Więcej informacji – adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?