Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pracownia ceramiki i rzeźby


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Pracownia ceramiki

Pracownia ceramiki i rzeźby to specjalistyczna oferta edukacji artystycznej dla dzieci i młodzieży. Powstała pod koniec 2009 r. przy udziale środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury”.

Zgodnie z założeniami, pracownia realizuje szeroki program dydaktyczno-wychowawczy ukierunkowany na wszechstronny rozwój uczestników, kreowanie właściwych postaw twórczych, wyzwalanie zainteresowań artystycznych, poszerzenie wiedzy, rozwijanie umiejętności plastycznych i sprawności manualnych.

 

Pracownia prowadzi stałą formę zajęć dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 25 lat. Realizuje również lekcje pokazowe oraz warsztaty okazjonalne dla grup zorganizowanych, adresowane do różnych środowisk twórczych, placówek i instytucji.

W trakcie zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu technologii ceramiki oraz praktyczne umiejętności projektowania, formowania i zdobienia ceramiki.

 

Program zajęć obejmuje:

- niezbędną wiedzę z zakresu technologii ceramiki i organizacji pracy,

- formowanie wyrobów ceramicznych (techniki formowania ręcznego, kształtowanie i odlewanie w formach gipsowych, toczenie naczyń na kole garncarskim),

- zdobienie i modelowanie (rytowanie, tłoczenie, fakturowanie, szkliwienie, angobowanie, zdobienie farbami ceramicznymi, barwienie mas ceramicznych, sgrafitto, rezerważ, wtapianie szkła),

- techniki rzeźbiarskie (relief, płaskorzeźba, rzeźba pełna, kompozycje przestrzenne - instalacje),

- projektowanie wyrobów ceramicznych (podstawy projektowania, wzornictwo, stylizacje, rekonstrukcje).

 

 

Zajęcia dla grup stałych odbywają się w 8 grupach, według harmonogramu:

- grupa I (poniedziałek, w godz. 17.00-19.15),

- grupa II (wtorek, 16.00-17.30),

- grupa III (wtorek, 17.45-19.15),

- grupa IV (środa, 16.00-17.30),

- grupa V (środa, 17.45-19.15),

- grupa VI (czwartek, 16.00-18.15),

- grupa VII (piątek, 16.00-17.30),

- grupa VIII (piątek, 17.45-19.15).

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?