Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ograli Mistrzów Świata

Podczas czwartych Mistrzostw Polski Młodzików w brydżu sportowym, które odbyły się w Stasikówce MKB Pałac Młodzieży Tarnów w składzie Wojciech Krawczyk, Michał Kuczkowski, Piotr Kruczek i Bartosz Liszka zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików do lat 15 w konkurencji teamów. W pokonanym polu pozostawili między innymi dwie drużyny aktualnych mistrzów świata ze Stambułu. Michał Kuczkowski i Piotr Kruczek sięgnęli także po srebrny krążek w konkurencji par oraz zwyciężyli w dwóch prestiżowych klasyfikacjach mistrzostw; w długofalowej i Butlera.


- Nasuwa się wniosek, że łatwiej wygrać Mistrzostwa Świata niż Mistrzostwa Polski. Michał Kuczkowski (13 lat) i Piotr Kruczek (12 lat) otrzymali już nominację do Kadry Narodowej w roku ubiegłym, ale z powodu zbyt młodego wieku rodzice nie zgodzili się na światowe wojaże. Powołanie do reprezentacji będzie jednak ponowione - uważa trener Krzysztof Ziewacz - i jak się wydaje chłopcy pojadą w roku 2015 do Norwegii i Włoch odpowiednio na Mistrzostwa Europy i Świata.

Zainteresowanych podobną karierą zapraszamy na przygodę z brydżem od podstaw. 1.10.2014 r. o g. 16.15. startuje kurs dla początkujących w I Liceum Ogólnokształcącym. Wiek 16 .

Dla najmłodszych natomiast są jeszcze miejsca w Pałacu Młodzieży. Pierwsze spotkanie 3.10.2014 r. g. 17.45