Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Otwarte konsultacje dla rodziców i zainteresowanych wolontariatem

W czasie trwania VI Tygodnia Wychowania  w Tarnowie,  Pracownia Relaksacyjno – Terapeutyczna  w Pałacu Młodzieży  prowadzi   otwarte spotkanie   dla zainteresowanych tematem   Pedagogika lecznicza i organizacja  wolnego czasu dla dzieci ze specyficznymi potrzebami rozwojowymi

Zapraszamy  15 września 20126 godzina 14.00 – 16.00  Pałac Młodzieży  ul. Piłsudskiego 24  /parter, sala 18 i 16  W ramach  spotkania  odbywać się będą konsultacje indywidualne dla rodziców.

„(..)  w naszych działaniach   pedagogika lecznicza jest   formą organizującą czasu wolny  dla osób potrzebujących  wsparcia  w obszarach, edukacyjnych, kulturowych i społecznych. Obejmuje działaniem dzieci i młodzież  potrzebującą pomocy  w czasie  choroby i  niepełnej sprawności. Podejmowane  przez nas  metody terapeutyczne dają  możliwość podnoszenia jakości życia dziecka i organizacji  jego sił do walki z chorobą. Zajęcia relaksacyjno – terapeutyczne  organizują  czas i miejsce do działania w życiu społecznym, integrują w działaniu. Formy realizowane są  poprzez elementy arteterapii, polisensoryki, nauczanie funkcjonalne i działania interdyscyplinarne.

Na wszystkich zainteresowanych oczekiwać także będą opiekunowie Młodzieżowego Centrum Wolontariatu, działającego z powodzeniem od lat w Pałacu Młodzieży oraz sami wolontariusze MCW.

W godz. 14-16 będzie można 15 września 2016 r. uzyskać informacje na temat zakresu działań MCW, przedsięwzięciach charytatywnych podejmowanych przez wolontariuszy w Tarnowie i regionie.