Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polsko-ukraiński spektakl dzisiaj w Pałacu Młodzieży

Na zaproszenie tarnowskiego Muzeum Okręgowego i Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie gościnnie wystąpi w Pałacu Młodzieży Lwowsko Akademicki Obwodowy Teatr Muzyczno-Dramatyczny  im. Jurija Drogobycza. Lwowscy aktorzy przedstawią spektakl o tematyce związanej z Bruno Szulzem, malarzem i pisarzem z Drohobycza zamordowanym przez Niemców w 1942 r.

Tytuł spektaklu – Zwierciadło. Podwójna nieobecność. Jest to wspólny polsko-ukraiński projekt artystyczny sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach promocji kultury polskiej zagranicą. Dialogi prowadzone są w obu językach. Będzie to jedyne przedstawienie na terenie Polski.

Zapraszamy we wtorek o godz. 18 do Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego (spektakl przedstawiony zostanie w Sali teatralnej PM na parterze).

Bezpłatne bilety można dostać w recepcji Muzeum przy Rynku 3 i 21, a także w Pałacu Młodzieży oraz – w miarę wolnych miejsc – przed spektaklem.