Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pracownia poprawnej wymowy z elementami edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży

Filtr
 • Tarnów, znów ma głos!

  Po wakacyjnej przerwie przyszedł czas na II edycję Konkursu wokalnego "Tarnów ma głos".

  Fundacja Pracownia Kreatywna i Pałac Młodzieży są organizatorami Konkursu Wokalnego „Tarnów ma głos” w Amfiteatrze przy ul. Kopernika 4 w Tarnowie. Trwają zapisy  dla uczniów szkół średnich. W I edycji zgłosiło się ponad 60 uczniów podstawówek, przedszkoli i placówek oświatowych. Zapisy i zapytania realizujemy na platformie kontaktowej tarnowmaglos.pl Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i Formularzem Zgłoszeniowym. Zapisów może dokonać dyrektor i/lub nauczyciel,  rodzic/opiekun lub  pełnoletni uczeń/uczennica. Uczniowie mogą reprezentować szkołę, pracownię wokalną, placówkę oświatową i/lub wsparcia dziennego lub zgłosić się indywidualnie. W tym celu należy pobrać i wypełnić formularz na stronie tarnowmaglos.pl Dotąd zgłosiło się kilkunastu kandydatów w kategorii wiekowej: uczniowie szkół średnich. Czekamy na utalentowaną młodzież. Forma wykonania utworu -  półplayback oznacza, że muzyka jest odtwarzana, a wokal jest na żywo. W tym celu prosimy o wpisanie jaki utwór będzie wykonywany, czy wykonawca prosi organizatorów o zapewnienie muzyki, czy korzysta z własnego podkładu muzycznego i wobec tego czy dostarczy go do organizatorów. Ponadto zapewniamy zrealizowanie próby w Pałacu, w tym celu należy kontaktować się z Małgorzatą Boruch t: 502246237. Dla Laureatów I, II i III miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe. Na koncerty „Tarnów ma głos” wstęp jest wolny i odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Romana Ciepieli.  Serdecznie zapraszamy szkoły, rodziny i przyjaciół wokalistów. 

 •  Jesień z planszówkami

  Już w najbliższą sobotę – 14.09.2019, w godzinach 11.00 – 14.00 spotkamy się na Planszowisku. Wrześniowe spotkanie inauguruje szóstą edycję pałacowych spotkań z grami planszowymi, bitewnymi i strategicznymi. Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić wolny czas – przyjdź do Pałacu Młodzieży!

  Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację.

  Gry udostępniamy bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy wielbicieli planszówek w każdym wieku.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

   

 • Wybory do Rady Rodziców Pałacu Młodzieży

  Informujemy Państwa, że zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbędzie się w 3 października 2018 r o godz. 18:30 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży ul. Piłsudskiego 24 (parter).

  Przedstawione zostanie sprawozdanie z działalności Rady Rodziców kadencji 2017/2018, rozliczenie środków finansowych wydatkowanych w poprzednim roku szkolnym oraz zostaną przeprowadzone wybory do Rady Rodziców kadencji 2018/2019.

 • III miejsce juniorów młodszych tarnowskiego Pałacu Młodzieży w XIV Ogólnopolskim Memoriale Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

  Podczas ostatniego weekendu  / 23 – 24 września 2017r./ odbył  się  XIV  Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w kategorii juniorów młodszych i oldbojów.

  W turnieju juniorów młodszych wzięło udział 6 drużyn: SPR Stal Mielec, UKS Juvenia MOS Rzeszów, UKS Wiertmet Libusza, MOSiR Bochnia, SPR Wisła Sandomierz i  drużyna gospodarzy turnieju MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Turniej, który odbył się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej rozgrywany był systemem każdy  z każdym.

  Zespół MKS PM MPEC Tarnów, który oparty jest na młodszym roczniku 2002  prowadzony przez trenera Marcina Janasa w I dniu turnieju wygrał wszystkie trzy mecze z UKS Juvenią MOS Rzeszów, MOSiR Bochnia i SPR Stal Mielec, natomiast w niedzielę po zaciętych meczach i wyrównanej walce  po rzutach karnych przegrał z UKS Wiertmet Libuszą oraz dwoma bramkami z SPR Wisłą Sandomierz. Najlepszym zawodnikiem turnieju w plebiscycie trenerów i organizatorów wybrano tarnowskiego zawodnika Oskara Klamrzyńskiego.

 • Sezon na planszówki rozpoczęty!

  Wrześniowe „Planszowisko” zainaugurowało czwarty sezon pałacowych spotkań z grami planszowymi, strategicznymi i bitewnymi. Projekt jest dedykowany graczom w każdym wieku.

  Planszówki posiadają walory edukacyjne, integracyjne i towarzyskie. Uczą pracy w grupie i podziału zadań, ćwiczą pamięć, promują zdrową rywalizację, rozwijają inteligencję i są fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Spotkania są cykliczne i odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca, w godz. 11.00 – 14.00.

 • PLANSZOWISKO -  Wracamy i gramy!

  Już w najbliższą sobotę – 9.09.2017, w godzinach 11.00 – 14.00 serdecznie zapraszamy do Pałacu Młodzieży w Tarnowie na Planszowisko. Wrześniowe spotkanie inauguruje czwartą już edycję projektu poświęconego grom planszowym, strategicznym i bitewnym.

  Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i szlachetną rywalizację. Będzie też niespodzianka od firmy REBEL.

  Gry udostępniamy bezpłatnie.

   

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Marzycielska Poczta w Tarnowie już po raz piąty

  Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu Pałacu Młodzieży w Tarnowie włączyli się już po raz czwarty w działania Fundacji Dobry Uczynek poprzez przygotowanie V Akcji Pisania Listów do Chorych Dzieci „Marzycielska Poczta”. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek oraz rysunków do ciężko chorych dzieci.
  W związku z tym serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w naszą akcję, która odbędzie się 18 października 2016 w godzinach 9-13 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zapraszamy osoby indywidualne jak również całe grupy z Opiekunami. Niech chore dzieci zostaną zasypane górą listów, rysunków i pozytywnych myśli od swoich tarnowskich kolegów i koleżanek.

  Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer 14 622 03 85 – Sekretariat PM, wraz z podaniem liczby osób oraz godziny przybycia.

  UWAGI: Prosimy o zrozumienie jeżeli grupa nie będzie mogła być przyjęta na proponowaną przez Państwa godzinę, ponieważ sala mieści jednorazowo około 60 osób. W takiej sytuacji skontaktujemy się z Państwem i zaproponujemy inną godzinę.
  Prosimy o punktualne przybycie z grupą.
  W razie rezygnacji z udziału w akcji również prosimy o kontakt telefoniczny.

 • I miejsce szczypiornistek MKS PMMPEC Tarnów na turnieju w Łukowie

  W dniach 16-18.09.2016 r. drużyna juniorek młodszych MKS PM MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka uczestniczyła w XVI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Łukovia Cup” w Łukowie, gdzie zajęła I miejsce.
  W turnieju uczestniczyło 6 zespołów. Grano system każdy z każdym. Drużyna MKS-u zwyciężyła we wszystkich meczach pokonując kolejno: Siemiatycze 22:16 (12:8); Kadrę Mazowsza II 29:16 (12:11); Kadrę Mazowsza I 27:22 (13:9); Łukovię Łuków 27:21 (18:11); oraz ROKIS Radzymin 28:24 (14:10).
  Królową strzelczyń została zawodniczka z Tarnowa Wiktoria Kostuch, a do najlepszej siódemki turnieju zostały wybrane dwie inne tarnowianki Aleksandra Ochońska i Weronika Skrzypek.
  Zespół MKS PM MPEC Tarnów wystąpił w następującym składzie:
  Bramkarki : Sylwia Rybka, Aleksandra Suszczyńska. Zawodniczki i zdobyte bramki: Kostuch Wiktoria (50),Ochońska Aleksadra (35), Baut Oliwia (6),Chrobak Weronika (5),Skrzypek Weronika (10),Jachym Oliwia (14),Brożek Gabriela (1),Kucajda Katarzyna (10).

 • Otwarte konsultacje dla rodziców i zainteresowanych wolontariatem

  W czasie trwania VI Tygodnia Wychowania  w Tarnowie,  Pracownia Relaksacyjno – Terapeutyczna  w Pałacu Młodzieży  prowadzi   otwarte spotkanie   dla zainteresowanych tematem  Pedagogika lecznicza i organizacja  wolnego czasu dla dzieci ze specyficznymi potrzebami rozwojowymi

  Zapraszamy  15 września 20126 godzina 14.00 – 16.00  Pałac Młodzieży  ul. Piłsudskiego 24  /parter, sala 18 i 16  W ramach  spotkania  odbywać się będą konsultacje indywidualne dla rodziców.

  „(..)  w naszych działaniach   pedagogika lecznicza jest   formą organizującą czasu wolny  dla osób potrzebujących  wsparcia  w obszarach, edukacyjnych, kulturowych i społecznych. Obejmuje działaniem dzieci i młodzież  potrzebującą pomocy  w czasie  choroby i  niepełnej sprawności. Podejmowane  przez nas  metody terapeutyczne dają  możliwość podnoszenia jakości życia dziecka i organizacji  jego sił do walki z chorobą. Zajęcia relaksacyjno – terapeutyczne  organizują  czas i miejsce do działania w życiu społecznym, integrują w działaniu. Formy realizowane są  poprzez elementy arteterapii, polisensoryki, nauczanie funkcjonalne i działania interdyscyplinarne.

  Na wszystkich zainteresowanych oczekiwać także będą opiekunowie Młodzieżowego Centrum Wolontariatu, działającego z powodzeniem od lat w Pałacu Młodzieży oraz sami wolontariusze MCW.

  W godz. 14-16 będzie można 15 września 2016 r. uzyskać informacje na temat zakresu działań MCW, przedsięwzięciach charytatywnych podejmowanych przez wolontariuszy w Tarnowie i regionie.

 • Już 17 września 2016 druga edycja projektu „Rodzinne wędrówki w Jamnej”!!

  Stowarzyszenie „Jamna dla pokoleń” realizuje w partnerstwie z Pałacem Młodzieży w Tarnowie projekt "Rodzinne wędrówki w Jamnej". Projekt jest adresowany do dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków z Tarnowa i powiatu tarnowskiego i jest świetną propozycją rekreacji dla całych rodzin na zakończenie lata.
  "Rodzinne wędrówki w Jamnej" to rodzaj warsztatów krajoznawczych i kulinarnych, pełnych ciekawych doświadczeń, wiedzy o historii i przyrodzie Jamnej, dobrej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu oraz pysznego i zdrowego jedzenia. Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.jamnadlapokolen.pl oraz pod numerem telefonu 506 052 814.
  Udział w imprezie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do projektu poprzez formularz rekrutacyjny dostępny na naszej stronie www.jamnadlapokolen.pl
  Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

 • I miejsce juniorek młodszych w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych w Kraśniku

  Drużyna juniorek młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka zajęła I miejsce w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej im. Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku.
  W turnieju, który odbywał się w terminie 02-04.09.16 uczestniczyło 12 zespołów z całej Polski i jeden ze Słowacji. Drużyna MKS-u w pierwszej fazie grupowej turnieju zwyciężyła wysoko z dwoma drużynami z Lublina (MKS Lublin (25:13), Roxa II Lublin (24:14)). W drugiej fazie grupowej rywalami były zespoły z Koszyc i II zespół gospodarzy, również te spotkania zakończyły się zwycięstwami odpowiednio(21:10) i (21:7), co pozwoliło awansować do półfinału turnieju. Przeciwniczkami w półfinale była drużyna z Jeleniej Góry, gdzie po bardzo zaciętym meczu i zwycięstwie (11:10) tarnowianki awansowały do finału turnieju. W finale rywalkami był zespół MKS Piotrkowia Piotrków Trybunalski, który zwyciężył w półfinale zespół Roxy I Lublin. Drużyna MKS PM MPEC Tarnów pokonała rywalki w finale wynikiem (14:11).

 • Polsko-ukraiński spektakl dzisiaj w Pałacu Młodzieży

  Na zaproszenie tarnowskiego Muzeum Okręgowego i Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie gościnnie wystąpi w Pałacu Młodzieży Lwowsko Akademicki Obwodowy Teatr Muzyczno-Dramatyczny  im. Jurija Drogobycza. Lwowscy aktorzy przedstawią spektakl o tematyce związanej z Bruno Szulzem, malarzem i pisarzem z Drohobycza zamordowanym przez Niemców w 1942 r.

  Tytuł spektaklu – Zwierciadło. Podwójna nieobecność. Jest to wspólny polsko-ukraiński projekt artystyczny sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach promocji kultury polskiej zagranicą. Dialogi prowadzone są w obu językach. Będzie to jedyne przedstawienie na terenie Polski.

  Zapraszamy we wtorek o godz. 18 do Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego (spektakl przedstawiony zostanie w Sali teatralnej PM na parterze).

  Bezpłatne bilety można dostać w recepcji Muzeum przy Rynku 3 i 21, a także w Pałacu Młodzieży oraz – w miarę wolnych miejsc – przed spektaklem.

 • Zapraszamy to już dzisiaj. Promocja książki Stanisława Majorka w Pałacu Młodzieży

   

  W roku bieżącym mija 40 rocznica największego olimpijskiego sukcesu polskiej piłki ręcznej. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, w roku 1976, reprezentacja mężczyzn, trenowana przez Stanisława Majorka, wywalczyła brązowy medal, w decydującym meczu zwyciężając po dogrywce zespół Republiki Federalnej Niemiec. Sukcesu do dzisiaj nie udało się powtórzyć, choć jeszcze kilka dni temu historia mogła zatoczyć koło. Dla uhonorowania osiągnięć Stanisława Majorka, na podstawie wielogodzinnych z nim rozmów, powstała książka. Książka o tym, że warto mieć marzenia, bo niektóre czasami się spełniają.
  Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Stanisław Majorek. Niczego nie żałuję”. Spotkanie, z udziałem Stanisława Majorka, odbędzie się 5 września o godzinie 17.00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

 • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie – V kadencja

  Okręgi wyborcze

   

  okręgi

   

  Nazwa Szkoły

   

  Adres

  1

   Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr. 5

   T- ów, ul.Reymonta 30

   Gimnazjum Nr 2

   T- ów, ul.Kopernika 5

   Gimnazjum Nr 4

   T- ów, ul.Bitwy pod Studziankami 5

   Gimnazjum Nr 6

   T- ów, ul.Krzyska 118

   Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6

   T- ów, ul.Bandrowskiego 4

  XX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6

  T- ów, ul.Bandrowskiego 4

   Gimnazjum Nr 8 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4

  T-ów, oś. Leg. H.Dąbrowskiego 16

  VI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4

  T-ów, oś. Leg. H.Dąbrowskiego 16

  Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Sportowych

   T- ów, ul.Zbylitowska 7

  10 

  Gimnazjum Nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1

   T- ów, ul.Norwida 22

  11 

  IV Liceum Ogólnokształcące w  Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4

  T- ów, ul.Norwida 22

  12 

  Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2

   T- ów, ul.Mickiewicza 16 

  13 

  II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2

  T- ów, ul.Mickiewicza 16 

  14 

  Gimnazjum Nr 11

   T- ów, ul.Szujskiego 15

  15 

  Gimnazjum w Zespole Szkół Plastycznych

   T- ów, ul.Westwalewicza 6

  16 

  Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Plastycznych

  T- ów, ul.Westwalewicza 6

  17 

  Gimnazjum w Zespole Szkół Muzycznych

   T- ów, ul.Lippóczego 4

  18 

  Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Muzycznych

  T- ów, ul.Lippóczego 4

  19 

   I Liceum Ogólnokształcące

   T- ów, ul.Piłsudskiego 4

   20

   III Liceum Ogólnokształcącego

   T- ów, ul.Brodzińskiego 6

  21 

  V Liceum Ogólnokształcące

   T- ów, ul.Rejtana 20

  22 

  VII Liceum Ogólnokształcące

   T- ów, ul.Staszica 8

  23 

   XVI Liceum Ogólnokształcące

   T-ów, Al.Solidarności 18

  24 

  Technikum nr 11

  T- ów, ul.Kwiatkowskiego 17

  25 

  Technikum Nr 2 w Centrum Kształcenia Ustawicznego

  T- ów, ul.Kwiatkowskiego 17

  26 

  IX Liceum Ogólnokształcące w Centrum Kształcenia Ustawicznego

  T- ów, ul.Kwiatkowskiego 17

  27 

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 w Centrum Kształcenia Ustawicznego

  T- ów, ul.Kwiatkowskiego 17

  28 

  Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych

  T- ów, ul.Kwiatkowskiego 17

  29 

  VIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Technicznych

  T- ów, ul.Kwiatkowskiego 17

  30 

  XVII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Budowlanych

  T- ów, ul.Legionów 15

  31 

  Technikum Nr 7 w Zespole Szkół Budowlanych

  T- ów, ul.Legionów 15

  32 

   Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Budowlanych

   T- ów, ul.Legionów 15

  33 

  XIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych

   T- ów, ul.Bema 9/11

  34 

  Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych

  T- ów, ul.Bema 9/11

  35 

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych

  T- ów, ul.Bema 9/11

  36 

   XV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

   T- ów, ul.Sanguszków 28

  37

  Technikum Nr 9 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

  T- ów, ul.Sanguszków 28

  38

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 7 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

  T- ów, ul.Sanguszków 28

  39

   XII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych

   T- ów, ul.Szujskiego 13

  40

  Technikum Nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych

  T- ów, ul.Szujskiego 13

  41

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych

  T- ów, ul.Szujskiego 13

  42

  Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych

   T- ów, ul.Brodzińskiego 9

  43

  XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych

  T- ów, ul.Brodzińskiego 9

  44

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych

  T- ów, ul.Brodzińskiego 9

  45

  Technikum Nr 6 w  Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych

   T- ów, ul.Piłsudskiego 19

  46

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 4 w  Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych

   T- ów, ul.Piłsudskiego 19

  47

  Niepubliczne Gimnazjum „ U Konarskiego”

  T- ów, ul. Szewska 7

  48

  Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące „ U Konarskiego”

  T- ów, ul. Szewska 7

  49

  Społeczne Gimnazjum Matematyczno- Przyrodnicze

  T- ów, ul. Matejki 6

  50

  Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum „Piętnastka”

  T- ów, ul. Krupnicza 8

  51

  Niepubliczne Gimnazjum w Tarnowie Mościcach

  T- ów, ul. Zbylitowska 7

  52

  Społeczne Gimnazjum Językowe w Zespole Szkół Społecznych

  T- ów, pl. Rybny 2

  53

  Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Społecznych

  T- ów, pl. Rybny 2

  54

  Niepubliczne Technikum w Zespole Szkół Niepublicznych

  T- ów, Mościckiego 27

  55

  Niepubliczne Gimnazjum w Zespole Szkół Niepublicznych

  T- ów, Mościckiego 27

  56

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Niepublicznych

  T- ów, Mościckiego 27

  57

  Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum  w Zespole Niepublicznych Niepłatnych Szkół

  T- ów, ul. Błotna 2

  58

  Niepubliczne Niepłatne Liceum Ogólnokształcące  w Zespole Niepublicznych Niepłatnych Szkół

  T- ów, ul. Błotna 2

  59

  Niepubliczne Gimnazjum w Zespole Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka”

  T- ów, ul. Poniatowskiego 5

  60

  Katolickie Gimnazjum w Tanowie

  T- ów, ul. Warzywna 3

  61

  Niepubliczne Gimnazjum

  T- ów, ul. ks. Skorupki 9

 • List przewodniczącego MRM

  Tarnów,  15.09. 2015r.

   

  Drodzy Koledzy i Koleżanki,

    

  W imieniu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie pragnę poinformować Was o zbliżających się wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Nasza IV kadencja powoli dobiega końca. Mam nadzieję, że inicjatywy, które podejmowaliśmy podczas dwóch lat działalności, zachęcą Was do wzięcia udziału w wyborach.

  W związku z tym, zarządzam wybory w szkołach, które zakończyć się mają do dnia 15 października 2015 według ordynacji wyborczej zgodnej ze statutem Młodzieżowej Rady Miejskiej  w Tarnowie (załącznik nr 1), natomiast Zgromadzenie Elektorów czyli II etap wyborów do MRM zarządzam na dzień 30 października 2015r.

    

  Serdecznie zapraszam i życzę powodzenia podczas wyborów,

   

   

   

                                                                                                     Marcin Wódka

                                               Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej

                                                                   w Tarnowie

 • UCHWAŁA NR VIII/118/ 2007 RADY MIEJSKIEJ W TARNOWIE

  z dnia 24 maja 2007 r. 

  w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.

   

  Na podstawie art. 5b ust. 2 i 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.) Rada Miejska w Tarnowie uchwala, co następuje:

  1. Wyraża się zgodę na utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.
  2. Tryb wyboru członków Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie oraz zasady jej działania reguluje statut, stanowiący załącznik do uchwały.
  3. Pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie zarządzi Prezydent Miasta Tarnowa we wrześniu 2007r.
  4. Traci moc uchwała Nr XLIV/823/ 2006 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 26 stycznia 2006 r. w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowa.
  5. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

   

  Przewodniczący Rady Miejskiej 

  Ryszard Żądło

 • ZOSTAŃ MŁODZIEŻOWYM RADNYM

  Chcesz działać na rzecz lokalnego, młodzieżowego środowiska?

  Jesteś kreatywny, masz dużo  ciekawych pomysłów i chcesz reprezentować interesy tarnowskiej młodzieży?

   

  ZOSTAŃ MŁODZIEŻOWYM RADNYM

   

  Co to jest MRM ?

  Jest to organizacja skupiająca młodych ludzi, zainteresowanych sprawami miasta Tarnowa, pragnących mieć możliwość wyrażania własnych poglądów i opinii.

   

  Kto wchodzi w skład Rady?

  Do MRM należy 25 radnych z tarnowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy wybierani są w demokratycznych wyborach na okres dwuletniej kadencji.

   

  Kiedy odbędą się wybory ?

  I etap w Twojej szkole do 15 października 2015

  II etap w Pałacu Młodzieży w Tarnowie 30 października 2015

   

  Co zyskasz dzięki pracy w MRM ?

  Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie daje możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia, poznania nowych ludzi i nawiązania nowych kontaktów a przede wszystkim uczy kreatywności    i daje możliwość sprawdzenia siebie.

   

  Niezbędne informacje oraz dokumenty do pobrania na stronie www.pm.tarnow.pl

  Pytania proszę kierować na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Pytaj również o Wybory do MRM w sekretariacie swojej szkoły!

 • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie - V kadencja

  Kalendarz wyborczy

  I etap:

  Wybory elektorów w okręgu wyborczym (szkole) przeprowadza Samorząd Szkolny

   w terminie do dnia 15.10.2015 r.

  O wynikach wyborów elektorów należy powiadomić Dyrektora Pałacu Młodzieży

   do dnia 21 października 2015 r.

  Protokół z wyborów i dokumentację elektorów należy złożyć  w Sekretariacie Pałacu Młodzieży  czynnym pon- pt w godz. 9.00 – 18.00

   – pliki w załączniku do maila lub do pobrania ze strony www.pm.tarnow.pl

   do 21 października 2015 r.

  Każdy elektor powinien przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. list motywacyjny oraz zdjęcie w osobnym pliku JPG.

  plik do pobrania ze strony www.pm.tarnow.pl zał. nr 9

   do 21  października 2015 r.

  II etap:

  Wybory Radnych odbędą się w Pałacu Młodzieży w Tarnowie

   30 października 2015 r.

 • Ostatnia sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej

  Uroczysta XII Sesja kończąca działalność IV Kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie odbyła się 23 września 2015 roku w Sali Lustrzanej. Na uroczystość przybył Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Dyrektor Wydziału Edukacji Bogumiła Porębska, Przewodniczący Rady  Miejskiej Kazimierz Koprowski, Dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie Jerzy Kosiba oraz Radni Rady Miejskiej w Tarnowie: Anna Krakowska, Kazimierz Żurowski, Piotr Górnikiewicz, Jakub Kwaśny i Marek Ciesielczyk, a także Inspektor Wydziału Edukacji UMT Danuta Ciszek. Wśród przybyłych gości pojawili się jeszcze wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej, którzy współpracowali ściśle w czasie całej Kadencji MRM.

 • „Tarnów – Trzy Kultury” -  Pałac Młodzieży partnerem projektu  

  Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” rozpoczyna realizację projektu „Tarnów – Trzy Kultury”. Działania będą miały na celu pokazanie wielokulturowej historii Tarnowa, a także propagowanie zdrowego stylu życia i postaw ekologicznych. Projekt składa się z trzech jednodniowych spotkań będących połączeniem wykładów i warsztatów twórczych, prowadzonych przez specjalistów z danych dziedzin i adresowanych do dzieci i młodzieży z tarnowskich szkół. Na pierwsze spotkanie – poświęcone kulturze romskiej i zatytułowane „Jadą wozy kolorowe” serdecznie zapraszamy gimnazjalistów. Spotkanie odbędzie się 23 września 2015 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24.

  Program warsztatów

  1. Zapoznanie uczestników z pochodzeniem, przeszłością Romów oraz ich rolą w Tarnowie. Temat przedstawi etnografka Patrycja Hajek

  2. Warsztaty taneczne – ukazanie charakterystycznej dla społeczności romskiej afirmacji życia poprzez taniec i śpiew. Działania poprowadzi animator kultury romskiej Janusz Kamiński wraz z zaproszonymi gośćmi.

  3. Warsztaty plastyczne. Upcykling przedmiotów - przetwarzanie przedmiotów codziennego użytku na przedmioty artystyczne i dzieła sztuki połączone z wykorzystaniem różnorodnych  technik plastycznych (malarstwo, kolaż, formy przestrzenne). Celem warsztatów jest wykonanie makiety wozu cygańskiego z charakterystycznymi zdobieniami etnograficznymi. Warsztaty poprowadzi artystka Renata Stadler.

  Spotkanie jest realizowany w ramach zadania: „Organizacja jednodniowych spotkań edukacyjnych ukazujących historię, kulturę regionu i miasta, powiązanych z promowaniem zdrowego stylu życia oraz postaw ekologicznych”.

  Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

  Współpraca: Pałac Młodzieży w Tarnowie

 • I miejsca drużyn Pałacu Młodzieży w kategorii  Juniorów Młodszych i Młodzików    

  I miejsca drużyn Pałacu Młodzieży w kategorii  Juniorów Młodszych i Młodzików!

  sobotę i niedzielę 19 i 20.09.015r.w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywał się XII Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej Chłopców   i Oldbojów w kategorii Juniorów Młodszych i Młodzików. W sobotę rywalizowało  5 zespołów: UKS Juvenia Rzeszów, SPRT LUKS Skrzyszów, MOSiR Bochnia, MOSiR Tuchów i zespół gospodarzy MKS PMEC Tarnów prowadzony przez rodzinny duet  trenerów /syn i ojciec/  Bartosza i Józefa Bommersbachów. Nasz zespół wygrał 4 mecze z: UKS Juvenią Rzeszów 26 -16, SPRT LUKS Skrzyszów 31-15, MOSiR Bochnia 19 – 14 i MOSiR Tuchów 38 – 9. II miejsce zajął zespól  MOSiR Bochnia,  III miejsce UKS  Juvenia Rzeszów, IV SPRT LUKS Skrzyszów i V MOSiR Tuchów. W  plebiscycie trenerów i  organizatorów  wyróżniono Najlepszym Bramkarzem turnieju Rafała Rydzko z UKS Juvenia Rzeszów, Najlepszym  Zawodnikiem  Filipa Fasugę z MOSiR Bochnia.  Najwięcej bramek  w turnieju  i tytuł Króla Strzelców turnieju zdobył zawodnik  drużyny gospodarzy MKS PM MPEC Tarnów Kondrad Łuczyński, który zdobył 43 bramki w tym aż 21 w meczu z drużyną z Tuchowa. 

 • Pałac Młodzieży: Największy mural w Tarnowie gotowy

  Zakończyły się prace nad największym muralem w Tarnowie. Wczoraj 16 września, podczas warsztatów wykonano ostatnie elementy obrazu zatytułowanego.„Dawno temu w przyszłości”, który powstał na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

  Jesteśmy przy Pałacu Młodzieży, dlatego stylistyka obrazu jest baśniowa. Namalowana historia opowiada o galaktycznym podróżniku, który przybywa do Tarnowa w poszukiwaniu tarniny. Na swojej drodze spotyka Jana Szczepanika, który udostępnia mu swoje wynalazki. Z pomocą Szczepanika udaje mu się odnaleźć Baginkę, która obdarowuje ich nasionami tarniny. Dzięki temu egzogalaktyczny podróżnik może powrócić na swoją ojczystą planetę i zaradzić klęsce żywiołowej, jaka na niej panuje. – opowiadał Mikołaj Rejs, autor muralu.

 • MURALE DLA TARNOWA. Egzogalaktyczny Podróżnik wylądował…

  Dobiegają końca prace nad największym w Tarnowie muralem. Wielkoformatowy obraz zatytułowany „Dawno temu w przyszłości” autorstwa Mikołaja Rejsa powstał na budynkach oraz murze przy Pałacu Młodzieży. Koncepcja artystyczna nawiązuje do wynalazków Jana Szczepanika, zawiera też motyw tarniny, od której pochodzi nazwa miasta. Projekt powstaje w ramach inicjatywy „Murale dla Tarnowa”.

  Ostatnim akcentem będą warsztaty zaplanowane na 16 września w godz. 10.00 -13.00, podczas których młodzież pod okiem artysty wykona fragmenty muralu.

  Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy do 15 września 2015 r., pod nr telefonu: 14 622 03 85 lub tel./fax 14 621 15 41

  Uwaga! Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa

  Realizacja: Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac”

  Współpraca: Pałac Młodzieży; Deker. Specjalista od dachów; Westa Group

 • I Miejsce najmłodszych piłkarzy ręcznych Pałacu Młodzieży w Małopolsce!

  W sobotę 12 września  w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa odbywał się Finał  Mistrzostw Małopolski UKS – ów w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W finale po turniejach eliminacyjnych wzięło 4 najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się dziewczęta z UKS Sępu Wilczyska, które wygrały wszystkie trzy mecze. Zespół MKS PM Tarnów prowadzony przez trenera Łukasza Szostaka zajął IV miejsce przegrywając nieznacznie z SKS Kusym Kraków 4 – 5, z UKS 9 Olkusz  8 – 12 oraz z najlepszym zespołem turnieju UKS Sęp Wilczyska 1 – 11. II miejsce zajął zespół SKS Kusy Kraków a III miejsce  UKS 9 Olkusz. Najlepszą  bramkarką  turnieju została uznana  zawodniczka MKS Pałac Młodzieży Tarnów Nadia Buch.

 • XI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej Chłopców w kategorii młodzików, juniorów starszych i oldbojów

  Sukcesy młodych szczypiornistów Pałacu Młodzieży !

  W sobotę i niedzielę (27-28.09.2014 r.) odbywał się w Tarnowie XI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej Chłopców w kategorii młodzików, juniorów starszych i oldbojów o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży.

  W kategorii młodzików   /rocznik 2000 i mł./ wzięło udział 5 zespołów: SKS Kusy Kraków, MOSiR Bochnia, Bochnia, MOSiR Tuchów i dwa zespoły MKS MPM MPEC Tarnów. Drużyna MKS PM MPEC Tarnów I prowadzona przez trenera Tomasza Ciapałę pewnie wygrała pierwsze trzy mecze ze swoimi młodszymi kolegami klubowymi 37 – 9, MOSiR-em Bochnia 56 – 4, MOSiR-em Tuchów 40-5. W meczu decydującym o pierwszym miejscu po zaciętej walce wygrali z SKS Kusy Kraków 29 – 28 i zajęli I miejsce w turnieju. Drugi zespół prowadzony przez trenera Józefa Boommersbacha oparty na zawodnikach młodszych o co najmniej rok zajął III miejsce.

 • XI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła

  Serdecznie zapraszamy na XI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w piłce ręcznej chłopców kategorii juniorów starszych /rocznik 1996 i mł./ i młodzików / rocznik 1996 i mł./ oraz Oldbojów o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Tarnowie, który odbędzie się w terminie 27-28.09.2014r.

  Wiesław Kozioł był wielce zasłużonym zawodnikiem Pałacu Młodzieży w Tarnowie, reprezentantem Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, który zmarł w 1990r. w wieku zaledwie 30 lat.

  Weźmie w nim udział 6 drużyn w kategorii juniorów starszych: MKS Padwa Zamość, SPR Wisła Sandomierz, SPR Stal Mielec, SKS Kusy Kraków, MOSiR Bochnia i zespół gospodarzy MKS PM MEC Tarnów w 5 zespołów młodzików: SKS Kusy Kraków, MOSiR Bochnia, MOSiR Tuchów i dwie drużyny MKS PM MEC Tarnów. Turniej będzie rozgrywany  systemem każdy z każdym wg przepisów Związku Piłki Ręcznej w Polsce dla poszczególnych kategorii wiekowych. W sobotę o godz. 17.30 zagrają też tarnowscy Oldboje.

  Turnieje będą rozgrywane w hali sportowej Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie ul. Bitwy pod Studziankami 5 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie, Oś. Legionów 16. / szczegółowy plan turnieju w załączniku/.

  Osobą odpowiedzialną za organizacje turnieju jest – Krzysztof Janas

 • Niesamowity sukces wychowanki Pałacu Młodzieży w Tarnowie

  Zuzanna Solakiewicz – najpierw „Szwenk” potem Locarno…

   Film „15 stron świata” w reżyserii Zuzanny Solakiewicz został nagrodzony na prestiżowym festiwalu w Locarno. Dzieło zwyciężyło w sekcji „Tydzień krytyki”. Jego reżyserka pochodzi z Tarnowa. To muzyczny film dokumentalny poświęcony historii Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Jego bohaterem jest Eugeniusz Rudnik – inżynier dźwięku, kompozytor i eksperymentator. – Nie przypuszczałam, że „muzyka robotów” może być odzwierciedleniem ludzkiej duszy. Dopóki nie spotkałam Eugeniusza Rudnika – powiedziała w jednym z wywiadów Zuzanna Solakiewicz. To był bodziec do stworzenia filmu stanowiącego próbę interpretacji muzyki, a nie jej ilustracji. – A gdyby tak zrobić film, w którym to dźwięk prowadziłby obraz? – zastanawiała się Solakiewicz. I tak powstało „15 stron świata”, które przynosi odpowiedź na pytanie: „jak pokazać dźwięk?”.

 • Juniorzy starsi MKS PM MPEC Tarnów wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju o „Buławę Hetmańską”, który został rozegrany w Zamościu.

  Tarnowianie zainaugurowali nowy sezon 2014/2015 meczem z gospodarzem turnieju, zespołem Padwy Zamość. Przez większość czasu spotkanie to miało wyrównany przebieg gry. Pod koniec drugiej połowy szczypiorniści Pałacu popełnili jednak kilka prostych błędów, co wykorzystali zawodnicy Padwy. Ostatecznie drużyna z Tarnowa po niezłej grze uległa miejscowym dwoma bramkami.

  Godzinę po rywalizacji z Padwą Zamość, tarnowscy juniorzy przystąpili do meczu z węgierskim zespołem KSC Miskolc. W pierwszej połowie dominacja zespołu z Tarnowa nie podlegała dyskusji. Po zmianie stron pojedynek był bardziej wyrównany, jednak zwycięstwo tarnowskich szczypiornistów nie było nawet przez chwilę zagrożone.

 • Ograli Mistrzów Świata

  Podczas czwartych Mistrzostw Polski Młodzików w brydżu sportowym, które odbyły się w Stasikówce MKB Pałac Młodzieży Tarnów w składzie Wojciech Krawczyk, Michał Kuczkowski, Piotr Kruczek i Bartosz Liszka zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików do lat 15 w konkurencji teamów. W pokonanym polu pozostawili między innymi dwie drużyny aktualnych mistrzów świata ze Stambułu. Michał Kuczkowski i Piotr Kruczek sięgnęli także po srebrny krążek w konkurencji par oraz zwyciężyli w dwóch prestiżowych klasyfikacjach mistrzostw; w długofalowej i Butlera.

 • Akcja Narodowego Czytania ,,Trylogii” H. Sienkiewicza

  6 września na Placu Sobieskiego w Tarnowie odbyło się Narodowe Czytanie ,,Trylogii” Henryka Sienkiewicza zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Tarnowie we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa, Teatrem im. Ludwika Solskiego i Muzeum Okręgowym w Tarnowie.

  Swoją obecnością zaszczycili nas znani tarnowianie. Fragmenty ,,Trylogii” H. Sienkiewicza wspólnie czytali przedstawiciele władz Tarnowa i tarnowskiej policji, samorządowcy, urzędnicy, dziennikarze, a także wszyscy chętni mieszkańcy Tarnowa. Akcję Narodowego Czytania zainaugurowała Pani Krystyna Latała- Zastępca Prezydenta Tarnowa i jako pierwsza przeczytała fragment ,,Trylogii”. Fragmenty narodowej epopei czytali także wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, poseł Robert Wardzała, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Światłowski, ale także szefowie miejskich instytucji, sportowcy i oczywiście wszyscy chętni tarnowianie i turyści. Akcję uświetnili także zaproszeni aktorzy Tarnowskiego Teatru przebrani w stroje z epoki.

 • Narodowe Czytanie – „Trylogia” Henryka Sienkiewicza

  Już w sobotę 6 września Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza na Narodowe  Czytanie – „Trylogia” Henryka Sienkiewicza

  Organizatorzy

  Urząd Miasta Tarnowa, Pałac Młodzieży w Tarnowie, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie

  Miejsce  akcji - Plac Sobieskiego w Tarnowie godz. 12.00 – 14.00

  Będą znani tarnowianie, będą akcenty historyczne, namiot, stroje z epoki, repliki broni z epoki, konkursy i zabawy, ale przede wszystkim fragmenty sienkiewiczowskiej epopei. Czytać będą znani tarnowianie … nie tylko.

 • Ważna informacja dla rodziców

  Konsultacje z nauczycielami wszystkich działów odbywać się będą od wtorku 2 września do piątku 5 września 2014r. w godzinach 16:00-18:00. Prosimy o zgłaszanie się do instruktorów w poszczególnych działach.

  Z kolei zebrania z rodzicami w sprawie ustalenia harmonogramu zajęć i podziału na grupy odbędą  się w przyszłym tygodniu. O dokładnym terminie rodzice zostaną powiadomieni drogą mailową.

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?