Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szermierka: Michał Basierak finalistą Ogólnopolskiego Turnieju w szpadzie Rybnik Cup

20.12.2020r. w Rybniku odbył się Ogólnopolski Turniej Rybnik Cup. W zawodach bardzo dobrze powalczył Michał Basierak w kategorii młodzik. Michał w eliminacjach grupowych wygrał wszystkie walki dzięki czemu bardzo wysoko się rozstawił i od razu awansował do 32. W walce pucharowej o wejście do 16 pokonał zawodnika z Rybnika wynikiem 12:8, a następnie o awans do finałowej 8 wygrał z zawodnikiem z Gliwic wynikiem 12:9. W walce o strefę medalową po wyrównanej walce przegrał z zawodnikiem z Kalwarii Zebrzydowskiej i ostatecznie zajął 6 miejsce.

Dobrze zaprezentowała się też Daria Marcinkiewicz walcząca w kategorii dzieci. Daria w eliminacjach grupowych wygrała 3 walki dzięki czemu od razu awansowała do 32. W walce pucharowej o awans do 16 pokonała zawodniczkę z Krzeszowic wynikiem 10:2. Niestety w walce o finałową 8 przegrała z zawodniczką z Lublina 10:8 i ostatecznie zajęła 13 miejsce.
Resized 20201220 170106 4164002
 
Resized 20201220 170013 5413002

 

Judo: Aleksandra Worwa - Piątą młodziczką w Polsce

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików
Swoje najlepsze osiągnięcie sportowe w judo osiągnęła Aleksandra Worwa, podczas Mistrzostw Polski Młodzików rozegranych w Poznaniu 12 grudnia 2020r.
Niemal w każdej wadze poziom był bardzo wysoki, a liczba startujących zawodników duża. W kategorii Oli wystartowało ponad 30 dziewcząt. Zawodniczka klubu MKS Pałac Młodzieży Tarnów stoczyła aż 6 walk,
z których 4 wygrała i ostatecznie zajęła wysokie 5 miejsce w kraju.
 

Judo: Rankingowy mikołajkowy turniej dzieci

W niedzielę 29 listopada odbył się turniej judo w Bochni. W zawodach wzięli udział reprezentanci 28 klubów z Polski, a także Czech. Nasi zawodnicy sprawdzili swoją formę startową po wielu miesiącach przerwy.
Medale zdobyli: 
m-ca I  -- Emil Płonka, Aleksander Wójcik i Jeremiasz Banek
m-ca II  -- Gabriela Szczepanik, Sebastian Zachara, Joanna Sokołowska, Ksawery Żyradzki i Adam Mleczko
m-ca III  -- Piotr Sęk i Sambor Suski
 
foto judo

Judo: Świętokrzyski Turniej Judo

6 grudnia 2020r. w Kielcach odbył się turniej judo dzieci z udziałem blisko 150 zawodników kilkunastu klubów południowo-wschodniej Polski. Wychowankowie Pałacu reprezentując Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Tarnów osiągnęli w rywalizacji wysokie lokaty:
 
m-ca I
Jeremiasz Banek, Emil Płonka i Aleksander Wójcik
 
m-ca III
Sebastian Zachara, Gabriela Szczepanik, Franciszek Malis, Bartłomiej Senderak, Daniel Poręba, Dawid Wojna i Łukasz Malec
 foto dla art. Kielce

Judo: Brąz Niny Hynek w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 23-24.10.2020 w Zamościu rozegrano finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo.

Piękny sukces odniosła w tych zawodach zawodniczka MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Nina Hynek. Judoczka trenera Bogusława Kocika wywalczyła brązowy medal  w wadze 63 kg.

Tarnowianka stoczyła 4 walki wygrywając trzy, ulegając tylko w półfinale późniejszej srebrnej medalistce. W walce o medal  Nina wykazała się inteligencją i niesamowitą odpornością psychiczną , kończąc sportowy horror w dogrywce na swoją korzyść.

Warto dodać, że miesiąc wcześniej w Bielsku Białej, zawodniczka MKS PM Tarnów wywalczyła sobie udział w finałach OOM,  w eliminacjach bardzo silnego regionu śląskiego (3 zawodniczki regionu to medalistki OOM).

20201024 145506

20201024 145257

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?