Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukces wychowanki pracowni języka polskiego PM w Ogólnopolskim Konkursie Literackim.

Magdalena  Lipa, wychowanka pracowni języka polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, została laureatką Konkursu  Literackiego, który odbył się w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie” w MDK w Białymstoku. Konkurs został zorganizowany pod  honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Prezydenta Miasta Białegostoku.

Celem Festiwalu było nadesłanie pracy pisanej prozą dot. tematu podróży zarówno pojmowanej sensu stricte jako wyprawy,  jak i wędrówki symbolicznej - metafizycznej podróży przeżytej w wyobraźni, w czasie, podążaniu w głąb samego siebie, poszukiwaniu sensu życia. Głównym celem konkursu było rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży w dziedzinie  literatury. Opowiadanie należało nadesłać do 13 lipca 2018r.  Praca została przygotowana pod kierunkiem Izabeli Surdej, nauczyciela pracowni j. polskiego PM. Jury w dniu 7 września 2018 roku postanowiło  przyznać naszej wychowance nagrodę. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z całej Polski. Magdalena Lipa wystąpiła w kategorii: 12-15 lat. Uroczyste podsumowanie konkursu,połączone z wręczeniem nagród  odbędzie się 28 września 2018 roku o godz. 12.00 w siedzibie MDK w Białymstoku.

Gratulujemy !

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?