Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • REKRUTACJA NA ZAJĘCIA DO PAŁACU MŁODZIEŻY NA ROK SZKOLNY 2020/2021

  Szanowni Rodzice, Opiekunowie

  Rozpoczynamy II etap rekrutacji na zajęcia do Pałacu Młodzieży na nowy rok szkolny 2020/2021.

  Zapisy na zajęcia w placówce będą się odbywać od 1 czerwca do poszczególnych pracowni wykazanych w tabeli poniżej
  z uwzględnieniem przedziału wiekowego – prosimy zwrócić na to szczególną UWAGĘ!!!

   

  Poniżej przedstawiamy Państwu możliwości złożenia wniosku:

  1. Plik wniosku w formacie PDF (do pobrania poniżej) który należy wydrukować, wypełnić, podpisać i przesłać w postaci skanu/zdjęcia mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do dnia 16.06.2020 r.

  Formularz przesłany e-mailem będzie wymagał wydrukowania i dostarczenia podpisanego dokumentu w formie papierowej w terminie późniejszym, wyznaczonym przez placówkę, po zakończeniu zagrożenia epidemicznego.

  WNIOSEK pdf - POBIERZ

  2. Dla osób, które nie mają możliwości dostarczenia deklaracji w w/w sposób (patrz pkt.1), proponujemy skorzystanie
  z pliku w formacie WORD (poniżej do pobrania), który po wypełnieniu (bez podpisu rodzica/opiekuna) należy przesłać w terminie do dnia 16.06.2020 r.na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z dopiskiem w mailu:

   

  „Zobowiązuję się do uzupełnienia podpisu na przesłanym w załączeniu wniosku w terminie wyznaczonym przez placówkę”.

  Formularz przesłany e-mailem będzie wymagał wydrukowania i dostarczenia podpisanego dokumentu w formie papierowej w terminie późniejszym, wyznaczonym przez placówkę, po zakończeniu zagrożenia epidemicznego.

  WNIOSEK word - POBIERZ 

  1. Wniosek można także dostarczyć drogą pocztową na adres placówki: Pałac Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24, 33-100 Tarnów z dopiskiem „Wniosek o przyjęcie na zajęcia do PM”, do dnia 16.06.2020 r. (liczy się data stempla pocztowego) Przesłanie wniosku w tradycyjnej formie nie wymaga dodatkowego potwierdzenia.

   

  1. Ostatnią możliwością jest przyniesienie wniosku do Pałacu Młodzieży: w holu Pałacu Młodzieży, w dniach 01-16.06.2020 r. w godz. 8.00 – 14.00, dostępna będzie skrzynka podawcza, do której można wrzucać podpisane deklaracje w wersji papierowej. Te wnioski również nie będą wymagały dodatkowego potwierdzenia.

   

  Niezależnie od wybranej formy dostarczenia wniosku rekrutacyjnego placówka nie wysyła automatycznie odrębnych potwierdzeń otrzymanych zgłoszeń.


  Zapraszamy do składania deklaracji.

   

  Rekrutacja - inne dokumenty do pobrania:

  Regulamin Rekrutacji PDF

  Harmonogram rekrutacji PDF

  Wniosek

 • Szanowni Rodzice, Drodzy Wychowankowie

  W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty odnośnie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, o stopniowym powrocie do stacjonarnego funkcjonowania szkół i wybranych placówek oświatowych w tym m.in. Pałaców Młodzieży z dniem 18 maja 2020 roku informujemy, iż wszystkie zajęcia są zawieszone na czas ograniczony do czasu wypełnienia wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.

  O terminie rozpoczęcia zajęć w formie stacjonarnej będziemy Państwa informowali na bieżąco.

 • Bezpieczne Wakacje z Pałacem Młodzieży - Akcja Lato 2019

  Pałac Młodzieży w Tarnowie, jak co roku organizuje, w czasie trwania  wakacji,  zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży, które pozostają w tym okresie w Tarnowie. Zapisy na półkolonie już od 20 maja.

   

  Jak zwykle proponujemy bardzo urozmaicony program zajęć.  Oprócz zajęć, które obejmą praktycznie wszystkie pracownie Pałacu Młodzieży w programie m.in. ciekawa wycieczka, wyjścia na basen, ściankę wspinaczkową itp.

  WARSZTATY ARTYSTYCZNE i REKREACYJNO – SPORTOWE w formie półkolonii:

  Miejsce: Pałac Młodzieży w Tarnowie ul. Piłsudskiego 24

  Termin: - zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 w czterech turnusach:

  I termin – 1.07 – 5.07.2019 r.

  II termin – 8.07 – 12.07.2019 r.

  III termin – 15.07 – 19.07.2019 r.

  IV termin – 22.07 – 26.07.2019 r.

  Uczestnicy: dzieci obecnie uczęszczające do klas I – VI  szkół podstawowych (legitymacje szkolne obowiązkowe).

  Koszt za tydzień 210 zł dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych , dla uczniów spoza Tarnowa 225  zł.

  Jedno dziecko może być zapisane na maksymalnie dwa turnusy półkolonijne.

  Codziennie zapewnione są oprócz interesujących zajęć: opieka pedagogiczna, obiad, drożdżówka, woda.

  Zapisy na półkolonie przyjmowane będą od poniedziałku 20 maja do 21 maja dla wychowanków Pałacu Młodzieży od godziny 8.00 w sekretariacie PM (I piętro) oraz od 22 do 24 maja dla pozostałych dzieci.

  Druk wniosku na zapisy półkolonijne poniżej:

  Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku

  Regulamin wypoczynku

  Upoważnienie do odbioru Dziecka

  Zasady rekrutacji na półkolonię

   

   

 • Wysokie lokaty w XI Edycji Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”

  Uczestniczki zajęć pracowni języka niemieckiego zajęły wysokie lokaty w XI Edycji Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”. Patrycja Korniat uplasowała się na trzecim miejscu na poziomie językowym A2, a Julia Sus zajęła trzecie miejsce na poziomie B1. W ramach nagrody Patrycja uzyskała stypendium ufundowane przez Instytut Goethego w Krakowie umożliwiające bezpłatne podejście do egzaminu językowego w celu uzyskania uznawanego także za granicą Goethe-Zertifikat A2 potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomie biegłości językowej A2. W tegorocznym konkursie wzięło udział 139 uczniów z 39 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Tarnowa, powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dębickiego  jak i okolic Krakowa. Konkurs był organizowany przez  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie, III LO w Tarnowie oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie i został objęty patronatem honorowym  Starosty Tarnowskiego, Rektora PWSZ w Tarnowie, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Tarnowa. Pałac Młodzieży reprezentowany był przez pięciu wychowanków, oprócz wymienionych laureatek w konkursie uczestniczyli: Wiktoria Bryg, Weronika Witek i Mateusz Golonka. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 29 kwietnia w auli PWSZ w Tarnowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 • Niezwykły Dzień Matki w Pałacu Młodzieży - METAMORFOZY

  W dniu 25 maj 2018 r. w sali teatralnej Pałacu Młodzieży odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Matki zorganizowaną przez Pracownię Fasonik pt: CHWILA DLA MAMY - METAMORFOZY

  Dzięki współpracy tarnowskich szkół:ZSEG, ZSP, ZSN;

  firm: TianDE, Oriflame, FitCurves, Centrum zdrowia Tuchów, Natur House, Teatr Solskiego;

  kosmetyczek: Wioletta Wyrąbkiewicz;

  oraz pałacowych pracowni: Wokalnej, Kulinarnej, Kroju i Szycia Fasonik, Fotografii Tradycyjnej

  zostały stworzone rozmaite stanowiska na których skorzystać mogły mamy z:

  - porad kosmetycznych i zdrowotnych

  - technik dekoracji ciasteczek

  - masażu relaksacyjnego pleców i głowy

  - masażu twarzy

  - usług fryzjerskich

  - manicure

  - makijażu.

 • Pałac Młodzieży i Rada Osiedla Starówka zapraszają na rodzinny piknik – 2 czerwca

  Dzień Dziecka – Piknik Rodzinny

  W sobotę 2 czerwca na terenach Pałacu Młodzieży w Tarnowie (wejście od ul. Słowackiego) zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ale i nieco starszych.

  Będą dmuchane zamki, cukierki, tatuaże, kino letnie, a nawet przepyszne pałacowe ciastka – wszystko za darmo. Ponadto na scenie wystąpią dzieci z różnych pracowni Pałacu Młodzieży. Zaprezentują się mi.in. pałacowi wokaliści i wokalistki, grupy tańca nowoczesnego Dziewczęca Grupa IMPULS, pary tańca towarzyskiego PAŁAC MŁODZIEŻY EMIKA, a uczestniczki pracowni kroju i szycia zaprezentują oryginalny pokaz mody. Na naszych stoiskach będzie można zbudować modele samolotów, pobawić się w Małego Odkrywcę, będzie malowanie twarzy oraz gry i zabawy dla przedszkolaków. Chętni będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach plastycznych, a także pograć w szachy. Dodatkowo zaprezentują się pałacowi piłkarze ręczni, koszykarki oraz szermierze. Będzie można spróbować swoich sił w różnych konkursach z nagrodami. Wszystkie te atrakcje całkowicie bezpłatnie.

  Oprócz tego kiermasz, stoiska gastronomiczne, pokazy sportowe i edukacja zdrowotna. To wszystko (i nie tylko) 2 czerwca od godziny 15 na terenach Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

 • Przedstawienie teatralne ,,Kalendarz pełen radości” w wykonaniu wychowanków zajęć teatralnych PM

  W Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie,  w dniu 14 maja 2018r., odbyło się przedstawienie teatralne-,, Kalendarz pełen radości”w wykonaniu wychowanków z najmłodszej grupy teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie, prowadzonej pod kierunkiem Izabeli Surdej. Wystąpiły dzieci w wieku od 6 do  8 lat.  Spektakl poruszał temat piękna i różnorodności pór roku, promował uroki polskiego, ojczystego krajobrazu i natury. Imprezę uświetnili wychowankowie  z pracowni wokalnej Małgorzaty Boruch. Piosenki powiązane z tematyką przedstawienia zaśpiewały: Natalia Michalska, Maja Cichoń, Izabela i Wiktoria Osińskie oraz Laura i Klaudia Rąpała. Występ wzbudził wiele miłych emocji, a w Sali Teatralnej PM panowała miła atmosfera.

  Wystąpiły: Milena Mytnik, Patrycja Krzemińska, Natalia Sońta, Lilianna Łoboda, Zuzanna Łakoma, Emila Peciak, Livia Jaworska, Amelia Habel, Roksana Kieć.

   

  Scenariusz i reżyseria: Izabela Surdej

  Muzyka: Małgorzata Boruch

  Dekoracja: Bogusław Bilik

  Plakaty: Iwona Surman

  Zdjęcia: Szymon Sworst (pracownia języka polskiego)

 • Sukces Mai Cichoń- wychowanki PM w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Krakowie.

  W dniu 17 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie odbył się XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla najmłodszych ,,Entliczek- pentliczek”.Maja Cichoń zdobyłaII miejsce.Zaprezentowała wiersz D. Gellner pt: ,,Bajeczka”. Uczennica została przygotowana do konkursu pod kierunkiem nauczyciela Izabeli Surdej. Otrzymała dyplom  i nagrodę książkową. W konkursie Pałac Młodzieży pięknie reprezentowały także Zuzanna Kandefer  i Zuzanna Łakoma. Konkurs adresowany był do dzieci województwa małopolskiego.

  Gratulujemy !