Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Judo

Twórcą współczesnego judo jest Jigoro Kano, który urodził się 1860 roku w wiosce położonej niedaleko miasta Kobe w Japonii. Jigoro Kano zebrał i ulepszył chwyty jujitsu – nadał im nową formę, usunął z jujitsu elementy mogące zagrozić zdrowiu lub życiu, wprowadził nowe chwyty, stworzone przez siebie. Ponad 125 lat temu profesor Jigoro Kano założył pierwszą szkołę judo - Kodokan Judo.

W Polsce oficjalnie judo rozwija się od roku 1957, a już 9 lat później w Tarnowie daje mu początek Trener Stanisław Milas. Tak na matach dzisiejszego Pałacu Młodzieży począwszy od roku 1966 do teraz wychowano wiele pokoleń zawodników i trenerów. To tu swoją karierę rozpoczynał przyszły Olimpijczyk z Atlanty Krzysztof Wojdan. Obecnie trenerami Pałacu Młodzieży są: Marek Srebro, Bogusław Kocik, Krzysztof Gut, Jerzy Szczepanik, Paweł Słowik, Katarzyna Szczepanik i Paweł Kita. Przez wiele lat, nieprzerwanie, młodzież Pałacu zdobywa medale indywidualnych Mistrzostw Polski oraz turniejów międzynarodowych  w różnych kategoriach wiekowych, a trzy razy zawodnicy PM sięgnęli po medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kat. Juniorów.

Treningi judo prowadzone są dla dzieci od 6 roku życia w sali Pałacu Młodzieży (nr 36 I piętro) oraz w szkołach podstawowych nr: 8, 17, 18 i 23 w Tarnowie oraz w sali judo MOSiR w Tuchowie. Treningi z dziećmi prowadzone są w formie zabawy z zastosowaniem wielu ćwiczeń ogólnorozwojowych: korekcyjnych, koordynacyjnych, gimnastycznych, z mocowaniem i organizacyjno-dyscyplinujących.

 

 

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?