Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pracownia komputerowa

ECDL

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych w Pracowni Informatycznej w Pałacu Młodzieży

 

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) jest certyfikatem, który poświadcza, że jego posiadacz zdał pomyślnie teoretyczny egzamin sprawdzający wiedzę w zakresie podstawowych pojęć technologii informatycznej i sześć egzaminów praktycznych sprawdzających umiejętność obsługi komputera.

Jakie są korzyści z ECDL?

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest uznawany w całej Europie i został opracowany przez Unię Europejską. ECDL jest certyfikatem technologii informatycznej dla wszystkich mieszkańców Europy. Powstał z myślą o tych, którzy muszą lub chcą wiedzieć, jak korzystać z komputera. Jest odpowiedni dla ludzi dowolnych zawodów i dla poszukujących pracy, w każdym wieku - od 8 do 80 lat.

Obecnie umiejętności komputerowe mają coraz większe znaczenie we wszystkich dziedzinach życia. ECDL jest rzetelnym świadectwem rzeczywistych umiejętności.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych zwiększa możliwości znalezienia zatrudnienia dla szerokich grup społeczeństwa. Dotyczy to w szczególności:

  • szukających po raz pierwszy pracy, a więc np. absolwentów szkół wkraczających na rynek pracy;

  • osób powracających do pracy po dłuższej przerwie, np. kobiety po urlopie macierzyńskim,

  • osób poszukujących pracy, dla których przydatne może być poświadczenie posiadanych kompetencji z zakresu obsługi komputerów, osób poszukujących pracy lub podejmujących ją w krajach Unii Europejskiej,

  • absolwentów szkół zawodowych i średnich, a także uczelni wyższych.

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?