Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
   

Pracownia kroju i szycia „Fasonik”

Sztuka Mody w Pałacu Młodzieży

Już od 11 maja można będzie zobaczyć nową wystawę fotografii mody pt: "Sztuka Mody" przygotowaną przez pracownię Kroju i Szycia Fasonik Pałacu Młodzieży.

Niestety z powodu pandemii nie będzie uroczystego otwarcia z występami i pokazami mody.

Wystawę będzie można obejrzeć w Internecie lub indywidualnie w galerii Pałac

Sztuka mody - plakat

Pracownia kroju i szycia „Fasonik”

mgr Anna Szpala

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownia kroju i szycia „Fasonik”

                          

Więcej zdjęć>> przygotowania>> 

 

ZAPISY DO PRACOWNI KROJU I SZYCIA 

 

Sala nr 38 - I piętro lub telefonicznie - nr kom. 519859005


W pracowni kroju i szycia odbywają się zajęcia krawieckie dla osób początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych prowadzone przez nauczyciela – instruktora.

 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 3 godz. zegarowe (4 lekcyjne) przez cały rok szkolny, w małych grupach, w miłej atmosferze w godz. najbardziej odpowiadających uczestnikom.

Pracownia jest wyposażona w maszyny stębnówki, maszyny wieloczynnościowe, overlocki , żelazka parowe i z wytwornicą pary, manekiny krawieckie, dwa duże stoły krojcze oraz wszelkie pozostałe narzędzia i przybory konieczne do prowadzenia zajęć, a także dodatki krawieckie i materiały pomocnicze.
Posiadamy też bogaty zbiór czasopism fachowych z wykrojami, do dyspozycji uczestników zajęć jest również możliwość zrobienia sobie kawy lub herbaty.

Nauka kroju i szycia adresowana jest do entuzjastów krawiectwa i mody, którzy cenią sobie oryginalny wygląd i własny  styl i chcieliby poznać tajniki tej sztuki.

Zajęcia przygotowują do samodzielnego szycia wybranych przez siebie modeli odzieży, począwszy od wyboru lub zaprojektowania fasonu ubioru, poprzez przygotowanie form, krojenie i szycie, aż po prasowanie końcowe.

 

Od kilkudziesięciu lat zajęcia te cieszą się zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży (gimnazjalistów i licealistów). Od niedawna również wśród uczniów szkół podstawowych 

 

Na życzenie uczestników realizowane są pomysły autorskie,

Najciekawsze pomysły prezentowane są na wystawach fotograficznych pt. "Sztuka Mody", a także w czasopismach i kalendarzach promujących Pracownię FASONIK.

 

     
   
 
     

 

 

 {gallery}sampledata/Fasonik{/gallery} 

Serdecznie Zapraszamy!

 

hala PM GUMNISKA

Hala Gumniska

hala zaprasza... kiedy, co?