Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Germaniści z Pałacu Młodzieży nagrodzeni!

19 marca 2014 odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” pod hasłem „W kręgu uroczystości”. Pierwsze miejsce na szczeblu Pałacu Młodzieży i trzecie w województwie zajęła Dominika Potępa. Drugie miejsce w PM, a czwarte w województwie zdobyła Gabriela Sroka. Trzecia lokata przypadła w udziale Monice Mytnik. zobacz zdjęcia>>

 

19 marca 2014 odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” pod hasłem „W kręgu uroczystości”. Pierwsze miejsce na szczeblu Pałacu Młodzieży i trzecie w województwie zajęła Dominika Potępa. Drugie miejsce w PM, a czwarte w województwie zdobyła Gabriela Sroka. Trzecia lokata przypadła w udziale Monice Mytnik.

Konkurs uwzględniał, między innymi, elementy wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego (Landeskunde) i tematy związane z tamtejszymi sposobami obchodzenia różnych uroczystości. Konkurs został zorganizowany w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”, będącego formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

W konkursie w kategorii szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych wzięli udział uczestnicy zajęć z Pracowni Języka Niemieckiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie prowadzonej przez Jolantę Potępę.

Gratulujemy!

(Szczegółowe wyniki Konkursu „Sprachdoktor 2014” – kliknij).