Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Szermierka: Michał Basierak złotym medalistą turnieju w Gliwicach

W sobotę 5.06. w Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy – „Igrzyska Dzieci”

Fantastycznie w kategorii młodzik powalczył Michał Basierak, zajmując I miejsce.

Po świetnych walkach eliminacyjnych Michał rozstawił się na 7 pozycji. W drodze do finału w walkach pucharowych w pięknym stylu pokonał kolejno zawodników: z Więcławic (12:5), z Rybnika (12:5), z Mielca (12:5). W walce półfinałowej zwyciężył z zawodnikiem z Gliwic rozstawionym na 1 pozycji, wynikiem 12:6. W finale stoczył zwycięską walkę z Mikołajem Adamczykiem z klubu SKS Grass – Hopper Kalwaria wynikiem 12:11.

Ogromne gratulacje dla Michała!

Bardzo ładnie w turnieju powalczyła Daria Marcinkiewicz, która zajęła w kategorii dzieci 10 miejsce.