Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Pokaz mody, wernisaż fotografii, taniec i…

  Zapraszamy na coroczny uroczysty wernisaż fotografii mody organizowany w Pałacu Młodzieży przez Pracownię Kroju i Szycia FASONIK wraz z Pracownią Fotografii Tradycyjnej.
  W części artystycznej na sali teatralnej zobaczymy:
  pokaz wielokrotnie nagradzanej kolekcji naszej byłej wychowanki - młodej projektantki Natalii Płaczek
  pokaz sukienek (w tym też suknie projektantki Patrycji Kwaśniak)
  pokaz płaszczy,
  pokaz mody inspirowanej Japonią
  występy wokalne,
  występy taneczne
  No i oczywiście punkt kulminacyjny - otwarcie wystawy w Galerii PAŁAC i poczęstunek - degustacja dla gości przygotowana przez Piekarnię ANKA.

  W roli modelek dziewczęta z Fasonika
  Fryzury modelek przygotują uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych przy ul, Piłsudskiego 19.

 • Konkurs krasomówczy – sprawdź swoje umiejętności!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Tarnowskim Konkursie Krasomówczym „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”. Celem konkursu jest propagowanie pięknej polszczyzny, kształcenie sprawności językowej, a także wyrabianie umiejętności autentycznego i swobodnego wypowiadania się na zadany temat. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów tarnowskich szkół, w wieku od 12 do 19 roku życia.

  Termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu upływa 6 kwietnia 2018 r. Finał Konkursu odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30 w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24.

  Szczegóły Konkursu w Regulaminie. Dodatkowych informacji udziela koordynatorka Konkursu – Agata Abou Dan, tel. 604 911 392.

  Regulamin

  Karta

 • Wielkie granie!  

  Szlachetna rywalizacja, pozytywna energia, dużo uśmiechu i fantastyczna atmosfera – tak można podsumować styczniowe Planszowisko. To była wielka przyjemność zagrać w największej orkiestrze świata. Nasza planszówkowa społeczność – złożona głównie z dzieci - zebrała 198, 87 zł. Dziękujemy graczom, sympatykom i partnerom przedsięwzięcia. Dziękujemy młodzieży z Bursy Międzyszkolnej w Tarnowie za przygotowanie pysznych piernikowych serduszek.

  Planszowiska to spotkania cykliczne, odbywające się w Pałacu Młodzieży w każdą drugą sobotę miesiąca. Do zobaczenia w lutym!

  Fot. Anna Łazarz, Mateusz Podsiadło

 • „Krakowska Matematyka”

  W dniu 30.11.2017r. w Pałacu Młodzieży odbył się I etap konkursu matematycznego „Krakowska Matematyka”. W konkursie wzięło udział 14 wychowanków uczęszczających na zajęcia z „Akademii Logicznego Myślenia” oraz matematyki prowadzonych przez Magdalenę Baryczkę oraz Wiesława Koniecznego.

  Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Krakowie w dniu 23.03.2018r. o godz. 13:00 awansowali:

  1. Hubert Bartkowski kl. 4 SP
  2. Bartosz Brach kl. 5 SP
  3. Jakub Łabno kl. 5 SP
  4. Mateusz Brożek kl. 5 SP
  5. Mateusz Rzeszótko kl. 5 SP

  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

 • Pałacowe kolędowanie pełne wzruszeń i uroku

  W ubiegłym tygodniu w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyło się niezwykłe PAŁACOWE KOLĘDOWANIE - Hejże ino, dyna, dyna...
  Na scenie, przed liczną publicznością, prezentowali się uczestnicy zajęć pracowni wokalnych i muzycznych Pałacu Młodzieży, prowadzonych przez nauczycieli: Małgorzatę Boruch, Ewę Rutkiewicz oraz Jerzego Macha. Wszystko w świątecznym otoczeniu i przy długich brawach zachwyconych widzów.

 • 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z udziałem Pałacowych wolontariuszy

  Młodzieżowe Centrum Wolontariatu - Pałac Młodzieży w Tarnowie po raz kolejny włączyło się w 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szesnastu wolontariuszy wyruszyło na tarnowskie ulice z puszkami i serduszkami i zdołało po raz kolejny pobić własny rekord sprzed roku! Po rozliczeniu w sztabie głównym przekazaliśmy kwotę 6076,94 na zakup urządzeń medycznych dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili coś do naszych puszek 

   Dziękuję wszystkim zaangażowanym wolontariuszom!
  Opiekun MCW
  Joanna Wielgus

 • Znamy Laureata konkursu „Alfik Matematyczny” – znakomity wynik wychowanka Pałacu Młodzieży

  Znamy już wyniki XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik”. W tym roku w konkursie wzięło udział 30 wychowanków uczęszczających na zajęcia z „Akademii Logicznego Myślenia” oraz matematyki prowadzonych przez Magdalenę Baryczka oraz Wiesława Konieczny. Każdy z uczniów miał do rozwiązania 30 zadań- po 10 za 3, 4, 5 punktów.

  Uczestnik zajęć „Akademii Logicznego Myślenia” Pałacu Młodzieży Mateusz Rzeszótkozostał laureatem konkursu „Alfik Matematyczny”zajmując 1 miejsce w kraju. W nagrodę otrzymałtygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach.

  Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali:

  1. Wojciech Konieczny kl. II SP
  2. Hubert Bartkowski kl. IV SP
  3. Oskar Szalecki kl. V SP
  4. Alicja Kluza kl. VI SP
  5. Kinga Pałka kl. VI SP
 • Planszowisko dla WOŚP!

  Już w najbliższą sobotę - 13 stycznia 2017 r. w godz. 11.00 – 15.00 zapraszamy do Pałacu Młodzieży na kolejne spotkanie z grami planszowymi, karcianymi i strategicznymi. To będzie wyjątkowe Planszowisko, bowiem razem z Tarnowskim Sztabem zagramy, już po raz piąty, w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Celem 26. Finału WOŚP będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Tradycyjnie, wszystkie gry udostępnimy bezpłatnie, ale liczymy na wielkie serca naszych graczy i hojne wsparcie Orkiestry.  Do zobaczenia w sobotę!

  Organizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

  Partner: Tarnowski Klub Fantastyki Tarnawar

  Współpraca: REBEL, Granna, Piatnik, VETO

 • Karnawałowa maska wenecka

  Serdecznie zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Kreatywne tworzyMY 

  Karnawałowa maska wenecka

   Kiedy: 27 stycznia 2018 r., godz. 11.00 – 14.00

  Gdzie: Pałac Młodzieży w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 24

  Dla kogo: duety rodzinne – dzieci w wieku powyżej 8 lat + osoba dorosła (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo)

  Zapisy: do 15 stycznia 2018 r., Sekretariat Pałacu Młodzieży

  Koszt: 25 zł od pary uczestników

  Organizator zapewnia materiały i narzędzia plastyczne, maski wykonane podczas warsztatów przechodzą na własność uczestników

  Prowadzenie: Małgorzata Kądziela, Barbara Leszczyńska

Wydarzenia sportowe