Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Czy mnie jeszcze pamiętasz…

  Za nami piękny koncert. Pałacowe wokalistki i wokaliści zaprezentowali utwory polskich i zagranicznych artystów, którzy już odeszli. Było wiele wzruszeń i wspomnień. Gościnnie wystąpił także zespół „Uwaga na jeże”.

  Fotorelację z koncertu pt. „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, który odbył się po raz w kolejny w |Pałacu Młodzieży – 21.11.2017. Wystąpili wokaliści z pracowni wokalnej przygotowani przez Ewę Rutkiewicz. Dziękujemy za przybycie gościom, wokalistom za piękny występ.

 • Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Kasztan”

  18.11. 2017r. w hali sportowo – widowiskowej Pałacu Młodzieży po raz 13 odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Kasztan”. W turnieju wzięło udział ponad 70 zawodników z 15 klubów z Polski i z Ukrainy.

  Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych – młodzik, dzieci i zuchy.

  Finaliści turnieju otrzymali puchary, medale, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

 • Pałacowy wieczór z poezją i piosenką

  26 października o godz. 17:00 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie został zorganizowany Wieczór poetycko-muzyczny. Gościem honorowym był tarnowianin Ryszard Lis, którego wybrane wiersze czytała młodzież w przerwach między występami wokalnymi uczestników pracowni wokalnej Pałacu Młodzieży prowadzonej przez panią Ewę Rutkiewicz.

 • Niezwykły kalendarz Pracowni Kroju i Szycia Pałacu Młodzieży

  Pracownia Kroju i szycia wydała kolejną VI edycję kalendarza z dziewczętami-modelkami prezentującymi stroje wykonane przez uczestników zajęć w Fasoniku: Annę Witek, Klaudię Skrabot, Anetę Przydział, Dagmarę Mikulską, Joannę Grzegórzek, Szymona Marańskiego, Natalię Płaczek, Magdalenę Wronę,Natalię Rodak, Urszulę Kowal, Dominikę Korus, i Dagmarę Niedźwiecką.

  Koordynatorem Kalendarza jest prowadząca pracownię Anna Szpala.

  Sesje zdjęciowe przeprowadzali wychowankowie Pracowni Fotografii Tradycyjnej prowadzonej przez Tomasza Sobczaka

  Martyna Bugała, Bogusław Kornaś, Dorota Przydział, Marcelina Woziwoda, Daria Pasiecznik i Izabella Wielgus.

  Od strony wizualnej modelki przygotowały: Izabella Wielgus (makijaż), Anna Szpala (fryzury, makijaż) i Dobrawa Cichoń (makijaż).

  Stroje wykonane Fasonika będzie też można podziwiać na pokazie stylów japońskich podczas GALI JUDO - WIECZORZE JAPOŃSKIM 10.12.2016 oraz 27.01.2017 na pokazie mody podczas wernisażu fotograficznego pt: "SZTUKA MODY" w sali teatralnej Pałacu Młodzieży

 • Czy mnie jeszcze pamiętasz...

  24 listopada 2016 o godz.: 17:00 odbył się w Pałacu Młodzieży na Sali teatralnej wieczór poświęcony piosenkarzom, którzy odeszli . W koncercie „ Czy mnie jeszcze pamiętasz” wystąpili wybrani wokaliści z pracowni wokalnej nauczycielki Pałacu Młodzieży Ewy Rutkiewicz.

 • Najlepsi młodzi recytatorzy rywalizowali w Pałacu

  Pałac Młodzieży w Tarnowie dnia 25 listopada 2016 roku już po raz 20. był organizatorem Eliminacji Rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych Gminy i Miasta Tarnów oraz powiatu tarnowskiego. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, w tym poezją religijną, oraz zanikającą w dzisiejszych czasach umiejętnością recytacji wierszy. Niewątpliwą atrakcją Konkursu jest jego finał, który organizowany jest w niezwykłej scenerii Uzdrowiska Kopalni Soli – Bochnia. Uczestnicy finału mogą również liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, m.in. zwiedzanie Kopalni Soli, nocleg 240 metrów pod ziemią oraz warsztaty prowadzone przez znanych aktorów.

  Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji konkursu i tym razem pokazało że zainteresowanie polską poezją religijną wśród dzieci nadal nie słabnie.

  W eliminacjach rejonowych organizowanych przez Pałac Młodzieży w Tarnowie wzięło udział 86 recytatorów z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego wyłonionych w eliminacjach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz klas IV-VI

  Komisja konkursowa, kierując się takimi kryteriami jak: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny, postanowiło przyznać następujące miejsca:

 • Epidemia Uścisków po raz drugi w Tarnowie!

  W najbliższy wtorek 29 listopada odbędzie się druga już edycja tarnowskiej "Epidemii Uścisków". Młodzi ludzie z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu działającego w Pałacu Młodzieży w Tarnowie chcą zachęcić mieszkańców Tarnowa do otwarcia się na drugiego człowieka. Niewiele potrzeba, aby nasze codzienne i zabiegane dni stały się przyjemniejsze. W okresie jesienno-zimowym dotyka nas chandra, chodzimy przygnębieni i smutni, ta akcja ma wywołać uśmiech na twarzach mieszkańców. Każda z przytulnych osób otrzyma 'uśmiechnięta buźkę', która będzie zobowiązywać do rozprzestrzeniania miłych gestów wobec innych. W ubiegłym roku happening cieszył się dużym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że w tym będzie tak samo. Wolontariuszy będzie można spotkać w okolicach Rynku, ul. Wałowej i Krakowskiej w godzinach 14-16. Serdecznie zapraszamy! 

 • Łączymy pokolenia...

  We wtorek 22 listopada odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu w Pałacu Młodzieży z osobami starszym i samotnymi. W miłej atmosferze przy kawie i samodzielnie przygotowanych przez młodzież wypiekach, dwa pokolenia mogły wymieniać się swoimi poglądami. Mamy nadzieję na więcej takich międzypokoleniowych spotkań.

 • VII Wigilia dla Osób Samotnych i Starszych – ruszyły przygotowania

  Rozpoczęły się już w tarnowskich placówkach oświatowych zbiórki produktów na rzecz Wigilii dla Osób Samotnych i Starszych, która po raz siódmy odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Tarnowie w grudniu tego roku. Do pomocy i wsparcia tej inicjatywy zapraszamy jednak nie tylko uczniów ale również osoby indywidualne. Oprócz przygotowania poczęstunku, wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu pragną również dla potrzebujących osób przygotować paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku po raz kolejny pragniemy wesprzeć podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie, dlatego do listy zbieranych co roku produktów spożywczych, dodajemy produkty oraz przedmioty, które przydadzą się mamom oraz ich dzieciom a także pomogą Siostrom prowadzącym tą placówkę. Z góry dziękujemy za włączenie się w zbiórkę. Wspólnie pokazujemy dzieciom i młodzieży, że każde dobro, pomoc drugiemu człowiekowi to wartość nie do przecenienia, szczególnie w okresie świątecznym.
  Zbiórka potrwa do 2 grudnia 2016. Zgromadzone produkty będziemy odbierać z placówek w dniu 5 grudnia 2015.
  Produkty można również w tym czasie przynosić do Pałacu Młodzieży do Sali nr 9 od poniedziałku do piątku w godzinach 16 -18.
  Lista zbieranych produktów znajduje się na plakacie.