Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Twoje dane – Twoja sprawa" - Pałac Młodzieży w ciekawym programie GIODO

Wiedza dotycząca ochrony danych osobowych oraz naszej prywatności staje się istotnym elementem świadomego uczestniczenia w życiu społecznym. Współczesna technika oferuje możliwości pozyskiwania, przetwarzania oraz upowszechniania informacji, w tym również dotyczących sfery naszej prywatności, co wiąże  się z potrzebą posiadania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa danych oraz świadomego i właściwego kreowania swojego wizerunku poprzez zaznaczanie swej obecności w przestrzeni publicznej. Problem bezpieczeństwa danych osobowych, ich właściwego udostępniania oraz dbałości o zachowanie swojej prywatności w świecie coraz szerszego przepływu informacji jest przedmiotem działania Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”, realizowanego przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

W bieżącym roku szkolnym Pałac Młodzieży przystąpił do realizacji programu. Efektem wdrożenia założeń programowych będą tematyczne spotkania dla dzieci i młodzieży, opracowanie materiałów informacyjnych w wersji drukowanej i elektronicznej (infografiki), prezentacje, itp.

Zakładamy, że podjęte w naszej placówce działania przyczynią się do popularyzowania wiedzy o ochronie naszej prywatności i właściwym posługiwaniu się danymi osobowymi. Dzięki temu nasz udział w różnych dziedzinach życia społecznego i dokonująca się za jego pośrednictwem wymiana informacji będzie dla nas bezpieczna oraz posłuży właściwym celom.

 

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną internetową GIODO pod adresem

www.giodo.gov.pl/giododzieciom