Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych wraca do Tarnowa!  

Kolorowy skatepark, instalacje przestrzenne, bębny, zombi, jazz, fotografie, street art, DJing – brzmi jak składniki mieszanki wybuchowej?

Ależ nie, to tylko Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych wraca po 3 latach przerwy do Tarnowa – wszystko za sprawą  Fundacji ARTica i Pałacu Młodzieży, którzy zapraszają na zestaw różnorodnych warsztatów dla młodzieży, malowanie skateparku, oraz wydarzenia muzyczne i filmowe połączone z wystawą fotograficzną.

 

Festiwal poświęcony jest w całości rozwojowi artystycznych zainteresowań młodzieży oraz promocji sztuki w przestrzeni publicznej przy jednoczesnym uwrażliwieniu na dbanie
o wszystko, co nas otacza.

W ramach wydarzenia w dniach 10-11.06 na skate parku będą pojawiać się kolorowe postacie i obrazy, które tworzyć będzie pochodzący z Tarnowa artysta Mikołaj Rejs– tym samym młodzi ludzie będą mieli okazję poznać ideę street artu – sztuki ulicy, która wychodzi do nich nie będąc dłużej zamknięta w czterech ścianach. W piątek 12.06 wszystkich chętnych zapraszamy też do spróbowania własnych sił podczas warsztatów street  artowych, gdzie będzie można poznać tajniki tworzenia w teorii i praktyce.

Ponadto odbędą się warsztaty charakteryzacji scenicznej, tworzyć będziemy przestrzenne instalacje, dowiemy się czym jest foto timelapse, na warsztatach DJskich spróbujemy miksowania muzyki, damy się ponieść sile rytmu na zajęciach bębniarskich, by na koniec wspólnie pojazzować.

Pomiędzy zajęciami pokazy muzyczne, filmowe, sceniczne, wystawa fotografii „Szlakiem Krakowskiego Street Artu” – słowem moc atrakcji, dzięki którym ten dzień na długo będzie zapamiętany.

Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych organizowany jest corocznie od 2008 roku przez Fundację ARTica w różnych miejscach na terenie Małopolski i okolic. Do tej pory projekt realizowany był w Krakowie, Bielsku-Białej, Zabierzowie, w Bolechowicach i w Tarnowie.

 

W sumie artyści wykonali kilkanaście murali na ścianach budynków użyteczności publicznych ( centra kultury, ośrodki sportowe, dworzec kolejowy, szkoły, a w Tarnowie Hala Sportowo-Widowiskowa przy ul. Gumniska ), oraz przeprowadzili kilkaset godzin warsztatów, podczas których rozwijają się artystyczne talenty młodych ludzi.

 

 

 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już dziś warto zarezerwować sobie czas i miejsce, gdyż ilość uczestników na niektórych zajęciach jest ograniczona.

Więcej informacji o projekcie i poszczególnych warsztatach www.artica.org.pl www.facebook.com/FundacjaARTica.

Udział w warsztatach jest możliwy wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się na wybrane formy. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 886 777 747.

Patronat medialny nad Festiwalem Graffiti i Sztuk Młodzieżowych objęli: Radio ESKA, Telewizja Tarnowska.tv, Telewizja IMAV, Galicyjski Tygodnik Informacyjny TEMI.

 

  

   

Sponsorem materiałów papierniczych wykorzystanych podczas warsztatów graffiti i street art jest Zenit Sp. z o.o. Zakład Produkcji Opakowań.


 

Szczegółowy program wydarzeń:

10-11.06 – malowanie Skate Parku

12.06 – warsztaty, wystawy, występy

9:15 – rozpoczęcie Festiwalu

9:30 – 11 – warsztaty: Graffiti i Street ART cz.1; Instalacje Przestrzenne cz.1; Zombi, gwiazdy, celebryci – makijaż i charakteryzacja sceniczna; DJing

11-11:20 – pokaz charakteryzacji scenicznej

11:20 – 12:50 – Graffiti i Street ART cz.2; Instalacje Przestrzenne cz.2; Bębny, dźwięki, rytmy; Foto timelapse;

12:50 – 13:10 – pokaz bębniarski

13:10 – 14:10 –warsztaty koncertujące „Ale jazz!”

 

Organizator: Fundacja ARTica

 

 

Współorganizator: Pałac Młodzieży w Tarnowie

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi działaniami festiwalowymi na stronach:

artica.org.pl

facebook.com/FundacjaARTica

Strona wydarzenia na FB - https://www.facebook.com/events/788540474593545/