Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawa, plenerowa wystawa fotograficzna na terenie Pałacu Młodzieży

Od 20 października do 2 listopada przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie ul. Piłsudskiego 24 prezentowana będzie plenerowa wystawa fotograficzna pt. „Wisła w Małopolsce”. Autorem zdjęć jest Marcin Karetta – znany fotograf przyrody, zaś głównym organizatorem ekspozycji Towarzystwo na Rzecz Ziemi z Oświęcimia. Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy i warsztaty z autorem zdjęć w dniu 20 października o godz. 11:00 – Pałac Młodzieży, sala nr 52. W trakcie warsztatów konkurs z nagrodami!

 

Wystawa „Wisła w Małopolsce” służyć ma przedstawieniu piękna i różnorodności przyrodniczej starorzeczy górnej Wisły, a także ma zwrócić uwagę publiczności na zagrożenia przyrody występującej na wiśliskach. Starorzecza bowiem stanowią siedliska licznych gatunków chronionych, bardzo często zagrożonych wyginięciem. W skali lokalnej są to bezcenne miejsca, będące także niezwykle istotnym elementem doliny Wisły - jednego z najważniejszych korytarzy ekologicznych na terenie Polski.

Zachęcamy tarnowian do oglądania wystawy, szczególnie miło będą widziane szkoły i klasy, które mogą urozmaicić tą wystawą np. lekcje biologii…

Plenerowa ekspozycja, złożona z 20 plansz o wymiarach 100 x 75 cm, jest elementem projektu „Rewitalizacja, ochrona bioróżnorodności i wykorzystanie walorów starorzeczy Wisły, zatrzymanie degradacji doliny górnej Wisły, jako korytarza ekologicznego” finansowanego ze środków Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.

Wystawę „Wisła w Małopolsce” patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.