Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Quest – Tarnów Pierwsze Niepodległe. Premierowe przejście.

31 października w setną rocznicę odzyskania przez Tarnów niepodległości odbędzie się premierowe przejście Questu – Tarnów Pierwsze Niepodległe. Quest jest narzędziem edukacyjnym, które udostępnia i interpretuje dziedzictwo miasta. Ma formę karty – ulotki z zagadkami, które wskazują trasę przejścia i kierunki poruszania się. Zagadki prowadzą uczestnika questu po miejscach ważnych, związanych z lokalną historią. Celem poszukiwania jest samodzielne odkrycie miejsc, które pełniły kluczowe funkcje 100 lat temu, dlatego na trasie questu wyjawiamy cechy współczesnych budynków z historią w tle. Jednakże głównymi bohaterami questu są osoby i organizacje, ich funkcje i dokonania. Ta ciekawa forma reinterpretacji przeszłości aktywizuje każdą grupę wiekową, oferując dostępną kartę – ulotkę w Pałacu Młodzieży, w Muzeum Okręgowym oraz w Tarnowskim Centrum Informacji.  Quest – Tarnów Pierwsze Niepodległe będzie dostępny w Pałacu Młodzieży od środy 31 X 2018 oraz u partnerów projektu:  w Muzeum Okręgowym w Tarnowie i Tarnowskim Centrum Informacji.

W ramach zadania przygotowaliśmy 10 tys. egzemplarzy questu. Quest został zrealizowany przez Tarnowskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „PAŁAC”  . Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa. Uczniowie tarnowskich szkół otrzymają questy w szkołach w pierwszej dekadzie listopada. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Katarzyną Sypek w Pałacu Młodzieży."

Quest>>