Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

UWAGA – CIEKAWA WYSTAWA W PAŁACU MŁODZIEŻY

Bez pardonu – fotograficzne memento autorstwa Tadeusza Koniarza

Trzy lata temu światem wstrząsnęła informacja o zamachach terrorystycznych w Paryżu. Fotoreporterskim okiem Paryż po tragedii oglądał nauczyciel Pałacu Młodzieży w Tarnowie – Tadeusz Koniarz. Ku przestrodze, przypominając o tych dramatycznych chwilach, zapraszamy do oglądania wystawy „Bez pardonu”, będącej niezwykła relacją z pogrążonego w szoku i strachu miasta nad Sekwaną.

Na wystawę „Bez pardonu” zapraszamy do Galerii Pałacu Młodzieży (parter). Wernisaż wystawy 25 października o godz. 18.

Tadeusz Koniarz – tarnowianin, rocznik 1959 r. Od 28 lat pracuje, jako fotoreporter - m. in. w Czasie Krakowskim, Tarnowskim Magazynie Informacyjnym „TeMI”, Gazecie Krakowskiej, „Poznaniaku”, Polskiej Agencji Prasowej, Agencji Fotograficznej East News. Aktualnie współpracuje z Agencją Fotograficzną REPORTER.

Publikuje zdjęcia w ogólnopolskich gazetach codziennych i tygodnikach oraz w Internecie. Należy do Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Jego pasją jest fotoreportaż. Prace autorstwa Tadeusza Koniarza zdobyły szereg nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych.  Laureat prestiżowych konkursów dla fotoreporterów BZ WBK Press Foto 2016

 i Grand Press  Photo 2016 i 2017.W roku 2017 nagradzany pierwszą nagrodą w międzynarodowych konkursach : "Kochać Człowieka" w Oświęcimiu," Zestaw" w Świdnicy, "Just One Photo" w Jarosławiu," Świat 2016" w Myślenicach oraz Fotoreporter Roku 2016 w kategorii Fotoraport Polska w Warszawie. W 2018 r. uhonorowany Nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Erazma Ciołka za fotoreportaż społecznie zaangażowany pt." Świat bez koloru" oraz tytułem Fotoreporter Małopolski 2018  w XV Nagrodzie Dziennikarzy Małopolski, Kraków 2018 za fotoreportaż „Bez końca”.

 

 Jest autorem czternastu wystaw fotograficznych.

 Realizator filmów krótkometrażowych wielokrotnie nagradzanych. Najważniejsze nagrody: Nagroda Główna Górniczy Oskar za film "Zdeptane lwy z kamiennych tablic" Katowice 1988, Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego 1998 i Brązowy Medal na Festiwalu Narodów w Duisburgu 1999 za film "Na medal".

 Prowadzi pracownię fotograficzno-filmową w tarnowskim Pałacu Młodzieży.

Za działalność kulturalną w dziedzinie fotografii i filmu nagrodzony statuetką Uskrzydlony przyznaną przez Tarnowską Fundację Kultury. Posiada Srebrną Odznakę Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz tytuł Zasłużony Działacz Kultury, otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi i Medal KEN. Jest laureatem Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie upowszechniania kultury 2012 i w dziedzinie twórczości artystycznej 2016.Otrzymał także Nagrodę Kulturalną TEMI im. Bogusława Wojtowicza  za rok 2016.

Pałacową wystawę zdjęć T. Koniarza będzie można podziwiać w Pałacu Młodzieży w Tarnowie przez miesiąc.