Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Planszowisko” łączy pokolenia

Po wakacyjnej przerwie rusza kolejna edycja „Planszowiska”. Pałac Młodzieży w Tarnowie, Tarnowski Klub Fantastyki oraz Centrum Gier Planszowych i Karcianych 6 oczek serdecznie zapraszają graczy w podróż do krainy gier planszowych, strategicznych i bitewnych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 października 2014 roku, godz. 11.00 – 14.00 w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24.

Nasza propozycja skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży – mówią organizatorzy. Zapraszamy też rodziców i dziadków.

Planszówki, które od kilku lat przeżywają renesans popularności są niezwykle atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Oprócz walorów edukacyjnych, integracyjnych i towarzyskich, gry planszowe uczą pracy w grupie i podziału zadań, ćwiczą pamięć, promują zdrową rywalizację i rozwijają inteligencję. Dla młodszych są alternatywą dla gier komputerowych, dla starszych treningiem umysłu, a niejednokrotnie refleksu i sprytu.

Organizatorzy udostępnią bezpłatnie kilkadziesiąt gier planszowych, zróżnicowanych charakterem oraz stopniem trudności – każdy z graczy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Spotkania są cykliczne, zostały zaplanowane na każdą drugą sobotę miesiąca.