Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Karnawałowa maska wenecka

Serdecznie zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Kreatywne tworzyMY 

Karnawałowa maska wenecka

 Kiedy: 27 stycznia 2018 r., godz. 11.00 – 14.00

Gdzie: Pałac Młodzieży w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 24

Dla kogo: duety rodzinne – dzieci w wieku powyżej 8 lat + osoba dorosła (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo)

Zapisy: do 15 stycznia 2018 r., Sekretariat Pałacu Młodzieży

Koszt: 25 zł od pary uczestników

Organizator zapewnia materiały i narzędzia plastyczne, maski wykonane podczas warsztatów przechodzą na własność uczestników

Prowadzenie: Małgorzata Kądziela, Barbara Leszczyńska

Tradycja maski weneckiej sięga co najmniej XIII wieku, a przypuszczalnie nawet dawniej. Nie wiadomo jednak dokładnie skąd się wzięła. Jest wiele legend i domysłów tłumaczących noszenie masek przez mieszkańców Wenecji. Bardzo prawdopodobne jest, że zaczęli je nosić dla zachowania anonimowości. Wenecja jako niewielkie miasto powodowała, że mieszkańcy doskonale się znali, zakładając maskę pozbywali się własnej tożsamości i łatwiej im było zachować prywatność. W maskach wszyscy byli równi – artysta i biedak, kupiec i rzemieślnik.

Maska wenecka w niezmienionej formie przetrwała do dnia dzisiejszego. Nie jest już elementem codziennego stroju, ale podczas karnawału na ulicach pojawiają się tłumy zamaskowanych postaci. Maski w Wenecji produkowane są w luksusowych warsztatach, wykonywane są z drogich materiałów.

 

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają maski inspirowane tradycyjnymi wzorami masek weneckich. Działania plastyczne obejmą – przygotowanie projektu, realizację projektu, rozbudowywanie formy wyjściowej maski, malowanie i złocenie maski, ozdabianie.