Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Germanica – pracownia języka niemieckiego

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego zajęcia: Jolanta Potępa

Wiek wychowanków: od ósmego roku życia (2 kl. szk. podst.) do ukończenia szkoły ponadpodstawowej

Specyfika prowadzonych zajęć:

W naszej pracowni kształcimy umiejętności komunikowania się w języku niemieckim poprzez trenowanie sprawności językowych takich jak mówienie, rozumienie tekstów słuchanych i czytanych, pisanie. Tworząc grupy zajęciowe, dobierając tematykę i metody prowadzenia zajęć kierujemy się poziomem zaawansowania językowego i wiekiem uczestników.

Ucząc się języka niemieckiego nasi wychowankowie w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem środków audiowizualnych poznają wiele aspektów życia codziennego mieszkańców krajów niemieckojęzycznych, ich zwyczaje, historię, geografię, muzykę, film, literaturę. W ten sposób zaznajamiają się z odrębnością kulturową innych narodów i poszerzają swą wiedzę ogólną o świecie.

Nasi uczestnicy od wielu lat zajmują czołowe miejsca w miejskich, regionalnych i ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego.

Nie masz niemieckiego w szkole? A może szkolny niemiecki nie spełnia twoich oczekiwań?

Dołącz do nas!

 

         

Dotychczasowe osiągnięcia wychowanków pracowni języka niemieckiego:

 

- dwa III miejsca w XI edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” (2019) – Patrycja Korniat na poziomie językowym A2 i Julia Sus na poziomie B1. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego, III Liceum Ogólnokształcące i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

 

- dwa I miejsca w województwie małopolskim w kategorii klas piątych (Lena Wojciechowska) i szóstych szkoły podstawowej (Mateusz Golonka) oraz II miejsce w kategorii klas trzecich gimnazjum (Zofia Żak) w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2018” organizowanym przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

- II miejsce na poziomie językowym A2 (Julia Sus) i III miejsce na poziomie A1 (Zofia Żak) w X edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” (2018). Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego, III Liceum Ogólnokształcące i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

 

II miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas drugich gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2017” – Julia Sus. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

I miejsce w IX edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” (2017) – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie.

 

III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas trzecich gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2017” – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej (2016) – Dominika Potępa. Konkurs organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie we współpracy z Zakładem Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie.

 

III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas pierwszych gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2016” – Zofia Żak. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

I miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas drugich gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2016” – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas trzecich liceum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2016” – Dominika Potępa. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

I miejsce w województwie małopolskim i II miejsce w kraju w kategorii klas pierwszych gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2015” – Zuzanna Marszalik wygrała tygodniowy pobyt na Wakacyjnym Obozie Talentów. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

II miejsce w VII edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” (2015) na poziomie A1 – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie i Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

 

I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej (2015) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Dominika Potępa. Konkurs organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie we współpracy z Zakładem Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie.

 

I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej (2015) w kategorii szkół gimnazjalnych – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie we współpracy z Zakładem Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie.

 

I miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas pierwszych gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2014” – Zuzanna Marszalik. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

III miejsce w województwie małopolskim w kategorii klas pierwszych liceum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2014” – Dominika Potępa. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XII Międzyszkolnym Konkursie Poezji Niemieckojęzycznej (2014) – Dominika Potępa. Konkurs organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie we współpracy z Zakładem Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie.

 

II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii Niemieckiej na etapie rejonowym w Ogólnopolskim Dyktandzie Języka Niemieckiego dla szkół średnich „Das Deutsch Diktat” (2012) - Mateusz Galus. Konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

 

I miejsce w województwie małopolskim i V miejsce w kraju w kategorii klas trzecich liceum w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2011” – Damian Kot. Konkurs organizowany jest przez Łowców Talentów „Jersz”.

 

II miejsce wśród uczestników z województw południowych w Konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim (2009) – Zuzanna Kukla. Konkurs organizowany przez Instytut Goethego w Krakowie.

 

I miejsce w województwie małopolskim i III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Sprachdoktor 2009” - Zuzanna Kukla wygrała pobyt na Wakacyjnym Obozie Talentów. Konkurs organizowany przez Łowców  Talentów „Jersz”.

 

I miejsce w województwie małopolskim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „der die das Kenner” (2009) - Zuzanna Kukla. Konkurs organizowany przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

Kukla. Konkurs organizowany przez Wydawnictwo Szkolne PWN.