Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

,,Dla Ciebie Polsko !”- montaż poetycko-muzyczny w Pałacu Młodzieży z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Poniedziałkowy wieczór w Pałacu Młodzieży w Tarnowie był czasem refleksji dotyczącej naszej Ojczyzny. W dniu 26 listopada 2018 roku odbył się występ zatytułowany ,, Dla Ciebie Polsko!”, zorganizowany z okazji  100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, który został przygotowany przez nauczycieli Izabelę Surdej i Małgorzatę Boruch. Wszystkich zebranych w Sali Teatralnej przywitała Pani Wicedyrektor Pałacu Młodzieży Renata Małek. Wychowankowie           z pracowni j. polskiego i pracowni wokalnej PM zaprezentowali montaż słowno - muzyczny,             w którym znalazły się teksty i piosenki dotyczące Polski, patriotyzmu. Zobaczyliśmy także inscenizacje znanych pieśni patriotycznych. Licznie zgromadzona publiczność wyraziła swoje uznanie dla młodych artystów.          

Czytaj więcej: ,,Dla Ciebie Polsko !”- montaż poetycko-muzyczny w Pałacu Młodzieży z okazji 100-lecia Odzyskania...

Sukces wychowanki pracowni języka polskiego PM w Ogólnopolskim Konkursie Literackim.

Magdalena  Lipa, wychowanka pracowni języka polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, została laureatką Konkursu  Literackiego, który odbył się w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie” w MDK w Białymstoku. Konkurs został zorganizowany pod  honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Prezydenta Miasta Białegostoku.

Celem Festiwalu było nadesłanie pracy pisanej prozą dot. tematu podróży zarówno pojmowanej sensu stricte jako wyprawy,  jak i wędrówki symbolicznej - metafizycznej podróży przeżytej w wyobraźni, w czasie, podążaniu w głąb samego siebie, poszukiwaniu sensu życia. Głównym celem konkursu było rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży w dziedzinie  literatury. Opowiadanie należało nadesłać do 13 lipca 2018r.  Praca została przygotowana pod kierunkiem Izabeli Surdej, nauczyciela pracowni j. polskiego PM. Jury w dniu 7 września 2018 roku postanowiło  przyznać naszej wychowance nagrodę. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z całej Polski. Magdalena Lipa wystąpiła w kategorii: 12-15 lat. Uroczyste podsumowanie konkursu,połączone z wręczeniem nagród  odbędzie się 28 września 2018 roku o godz. 12.00 w siedzibie MDK w Białymstoku.

Gratulujemy !

Przedstawienie teatralne ,,Kalendarz pełen radości” w wykonaniu wychowanków zajęć teatralnych PM

W Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie,  w dniu 14 maja 2018r., odbyło się przedstawienie teatralne-,, Kalendarz pełen radości” w wykonaniu wychowanków z najmłodszej grupy teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie, prowadzonej pod kierunkiem Izabeli Surdej. Wystąpiły dzieci w wieku od 6 do  8 lat.  Spektakl poruszał temat piękna i różnorodności pór roku, promował uroki polskiego, ojczystego krajobrazu i natury. Imprezę uświetnili wychowankowie  z pracowni wokalnej Małgorzaty Boruch. Piosenki powiązane z tematyką przedstawienia zaśpiewały: Natalia Michalska, Maja Cichoń, Izabela i Wiktoria Osińskie oraz Laura i Klaudia Rąpała. Występ wzbudził wiele miłych emocji, a w Sali Teatralnej PM panowała miła atmosfera.

Wystąpiły: Milena Mytnik, Patrycja Krzemińska, Natalia Sońta, Lilianna Łoboda, Zuzanna Łakoma, Emila Peciak, Livia Jaworska, Amelia Habel, Roksana Kieć.

 

Scenariusz i reżyseria: Izabela Surdej

Muzyka: Małgorzata Boruch

Dekoracja: Bogusław Bilik

Plakaty: Iwona Surman

Zdjęcia: Szymon Sworst (pracownia języka polskiego)

Czytaj więcej: Przedstawienie teatralne ,,Kalendarz pełen radości” w wykonaniu wychowanków zajęć teatralnych PM

Sukces Mai Cichoń- wychowanki PM w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Krakowie.

W dniu 17 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie odbył się XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla najmłodszych ,,Entliczek- pentliczek”.Maja Cichoń zdobyła II miejsce. Zaprezentowała wiersz D. Gellner pt: ,,Bajeczka”. Uczennica została przygotowana do konkursu pod kierunkiem nauczyciela Izabeli Surdej. Otrzymała dyplom  i nagrodę książkową. W konkursie Pałac Młodzieży pięknie reprezentowały także Zuzanna Kandefer  i Zuzanna Łakoma. Konkurs adresowany był do dzieci województwa małopolskiego.

Gratulujemy !

Czytaj więcej: Sukces Mai Cichoń- wychowanki PM w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Krakowie.

Sukces Juliusza Stono- wychowanka pracowni  języka polskiego Pałacu Młodzieży

Juliusz Stono- wychowanek pracowni języka polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, prowadzonej przez nauczyciela Izabelę Surdej, wziął udział w konkursie poetyckim zwanym Turniejem Jednego Wiersza o Laur Jubilata w Krakowie. Nadesłany na turniej wiersz Juliusza Stono pt: ,,Syrena” otrzymał awans do finału Turnieju Jednego Wiersza o Laur Jubilata, który odbędzie się 18 maja 2016 r. o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie, w ramach Spotkań Młodych Poetów Krakowa. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych z Krakowa i województwa małopolskiego. Kwalifikacji wiersza do turnieju dokonało  jury złożone  z członków związków twórczych: Elżbieta Zechenter- Spławińska - poetka, Krzysztof Lisowski - poeta, Włodzimierz Jurasz - dziennikarz.

Świąteczne zajęcia teatralne w Pałacu Młodzieży.

W dniu 17 grudnia 2015 r. odbyły się świąteczne zajęcia teatralne prowadzone  przez Izabelę Surdej dla wychowanków z grupy młodszej. Uczestnicy przygotowali krótkie przedstawienie bożonarodzeniowe, którego głównym przesłaniem było: ,,Bądź dobry dla ludzi”. Wychowankowie zaprezentowali także różne scenki teatralne przedstawiające zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w staropolskiej tradycji. Zaprezentowany został również monodram na temat istoty i magii tych wyjątkowych Świąt. Wychowankowie przedstawili ciekawe inscenizacje tekstów o tematyce świątecznej, wigilijnej, m.in. L.J. Kerna pt.: ,,Szkoda”, T. Kubiaka: ,,Wieczór wigilijny” oraz opowiadanie J. Dymkowskiej pt.: „Legenda o choince”.

Wychowankowie wzięli także udział w rożnych zabawach teatralnych, nie zabrakło konkursów i niespodzianek  z akcentem świątecznym. Przygotowane przez nauczyciela zadania sprawiły uczestnikom wiele radości, a dzieci prezentując swoje umiejętności i zdolności artystyczne miały jednocześnie możliwość uczestniczenia w pięknej, polskiej tradycji. Wszystko odbyło się w ładnie udekorowanej sali i w miłej atmosferze, składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia.

Czytaj więcej: Świąteczne zajęcia teatralne w Pałacu Młodzieży.

Turniej Jednego Wiersza o Laur Jubilata w Krakowie - Sukcesy młodych poetów z Pracowni  Języka Polskiego Pałacu Młodzieży

Wychowankowie z Pracowni Języka Polskiego PM wzięli udział w konkursie poetyckim. Nadesłane wiersze Juliusza Stono pt: ,,Bieg” i Przemysława Witka ,,Na złym fundamencie” przygotowane pod kierunkiem Izabeli Surdej otrzymały awans do finału Turnieju Jednego Wiersza o Laur Jubilata. Finał ten odbędzie się 20 maja 2015 r. o godz. 17.00 w MDK w Krakowie, przy ul. Beskidzkiej 30 w ramach Spotkań Młodych Poetów Krakowa. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych z Krakowa i województwa małopolskiego. Zakwalifikowane do Turnieju wiersze  naszych wychowanków będą wydrukowane w Almanachu.

Sukces wychowanki Pracowni Języka Polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie

Wychowanki zajęć teatralnych Pałacu Młodzieży wraz z nauczycielem Izabelą Surdej wyjechały na konkurs na interpretację utworów Cypriana Kamila Norwida "Wypowiedz lub wyśpiewaj głębię”, który odbył się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Przesłuchania trwały dwa dni. W eliminacjach wojewódzkich Pałac Młodzieży reprezentowały: Karolina Kozioł, Magdalena Szwed, Aleksandra Zegar, Kornelia Babiarska i Patrycja Oleś. Uczestniczki wzięły udział w ciekawych, pokonkursowych warsztatach teatralnych z p. prof. PWST w Krakowie – Ziutą Zającówną, aktorką i reżyserką, a przede wszystkim jurorką konkursu.
Laureatką konkursu została Magdalena Szwed z pracowni języka polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie otrzymała zaproszenie na galę finałową, która odbędzie się 28 listopada w SCKM w Krakowie.

Czytaj więcej: Sukces wychowanki Pracowni Języka Polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie

Sukcesy wychowanków z Pracowni Języka Polskiego

W dniach 15-16 maja 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie odbył się I Konkurs Recytatorski Twórców Współczesnych. Trzy uczestniczki zajęć teatralnych z Pracowni Języka Polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, którymi opiekuje się Izabela Surdej, zdobyły wyróżnienia: Magdalena Szwed (z grupy starszej), Emilia Michalska i Natalia Michalska (z grupy młodszej).

Czytaj więcej: Sukcesy wychowanków z Pracowni Języka Polskiego

hala PM GUMNISKA

hala zaprasza... kiedy, co?