Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

I Miejsce najmłodszych piłkarzy ręcznych Pałacu Młodzieży w Małopolsce!

W sobotę 12 września  w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa odbywał się Finał  Mistrzostw Małopolski UKS – ów w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W finale po turniejach eliminacyjnych wzięło 4 najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się dziewczęta z UKS Sępu Wilczyska, które wygrały wszystkie trzy mecze. Zespół MKS PM Tarnów prowadzony przez trenera Łukasza Szostaka zajął IV miejsce przegrywając nieznacznie z SKS Kusym Kraków 4 – 5, z UKS 9 Olkusz  8 – 12 oraz z najlepszym zespołem turnieju UKS Sęp Wilczyska 1 – 11. II miejsce zajął zespół SKS Kusy Kraków a III miejsce  UKS 9 Olkusz. Najlepszą  bramkarką  turnieju została uznana  zawodniczka MKS Pałac Młodzieży Tarnów Nadia Buch.

Zdecydowanie lepiej w turnieju poradzili sobie chłopcy MKS PM MPEC Tarnów prowadzeni przez trenera Macieja Gubernata. Wygrali wszystkie trzy mecze z UKS Kruki Skrzyszów 12 – 6, z SKS Kusy Kraków 11 – 10 i z PMOS Chrzanów 13 – 10 i zajęli I miejsce w turnieju zdobywając okazały Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. II miejsce w turnieju zajął zespół SKS Kusy Kraków, III PMOS Chrzanów i IV miejsce UKS Kruki Skrzyszów. Wśród wyróżnionych indywidualnie bramkarz drużyny MKS PM MPEC Tarnów Mateusz Chłopek okazał się najlepszym a Jakub Sikora dostał w plebiscycie trenerów i organizatorów wyróżnienie.

Składy zespołów i zdobyte bramki:

Dziewczęta MKS PM Tarnów: Bramkarka: Nadia Buch. Zawodniczki: Paulina Zielińska/1/, Martyna Dębowska/1/, Paulina Betlej/2/,Martyna Żmuda/3/, Zuzanna Marek/1/, Daria Baut/5/, Julia Jachym, Anna Łądkiewicz, Dagmara Biedroń, Weronika Gondek, Magdalena Leśniak, Greta Rall, Emila Jachym.

Chłopcy MKS PM MPEC Tarnów: Bramkarz: Mateusz Chłopek. Zawodnicy: Szymon Porębski/9/, Jakub Sikora/5/, Jan Topera, Michał Mucha/2/, Przemysław Poroi, Maciej Kurowski, Klaudiusz Kasprzyk, Kacper Bień, Patryk Majcher/17/, Amato Carmine, Piotr Kotecki, Konrad Wątroba/3/.

Organizatorami turnieju, który finansowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Gminę Miasta Tarnowa byli: Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Małopolski Związek Piłki Ręcznej, Związek Piki Ręcznej w Polsce, Pałac Młodzieży i MKS Pałac Młodzieży Tarnów.