Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /stronapm/templates/pm3/functions.php on line 194

Arteterapia

Arteterapia - psychologia koloru, pobudzanie procesów percepcji wizualnej. Arteterapia obejmuje zajęcia z dziećmi z użyciem różnych technik plastycznych, działania terapeutyczne z wykorzystaniem teatru, filmu, malarstwa, rzeźby i innych form. Proponowane zajęcia są dostosowane do potrzeb i możliwości każdego dziecka. Ćwiczenia wykonywane są wraz z dzieckiem mają na celu rozwijanie jego zdolności manualnych oraz usprawnienie motoryki małej i dużej.

Program formy obejmuje psychologie koloru i elementy chromoterapii. Działanie barwą na dziecko, zabawa światłem oraz odpowiednie dobieranie koloru do sytuacji i miejsca (…) jest połączone ze stosowaniem ćwiczeń relaksacyjnych, energetyzujących, uczeniem poprzez zabawę. Działanie tego typu bodźcami poprawia u dziecka koncentracje, połączenie myśli i działania oraz przystosowanie i określenie siebie w środowisku, aktywna komunikacja między dziećmi.

Zadaniem priorytetowym zajęć jest uczenie poprzez działanie.

Dzieci zdobywają wiedze i praktyczne umiejętności, swobodnie wybierają rodzaj i formę pracy, rozwijają indywidualne uzdolnienia.

Program zajęć z arteterapii wspomaga naturalny rozwój dziecka. Poprzez ćwiczenia manualne dziecko wzmacnia pracę ręki utrwala dokładność przy wykonywaniu ćwiczeń, poprawia koncentracje nad wykonywanym zadaniem. Rozwija wyobraźnie przestrzenną.

 

Stanisława Kumorek

Nauczyciel PM